Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek mellső fali méhlepénye...

Akinek mellső fali méhlepénye van, mikortól érez olyan igazán erőteljes, majd "kirúgja az oldalam" mozgást?

Figyelt kérdés
Sokan írják hogy nekik mellső fali a placenta, mégis már milyen hamar érzik a mozgást. Én meglehetősen vékony vagyok, és gyenge hasizmokkal rendelkezem, mégis csak a 20. hét után kezdtem érezni, hogy na most ez talán Ő, és még most is alig érzek erőteljes rúgásokat. UH szerint nincs gond, de akkor hogy van ez, hogy ennyire nagy különbség van kismama és kismama között hasonló adottságok mellett? 26 hetes km.
2009. ápr. 16. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Akinek hátsó fali van,ők elöbb érzik a babát,mert rögtön a hasfallal érintkezik és nem fogja fel a rúgásokat a méhlepény.Én is már 2 hete érzem.


üdv.16 heteske

2009. ápr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, ez nyilvánvaló. Viszont én mást kérdeztem, de lehet hogy költői kérdés volt, mert erre senki nem tudja a választ, csak gondoltam hátha...
2009. ápr. 16. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem is mellső fali volt és nekem csak egy rövid időszak volt,mikor intenzíven éreztem a kisbabámat,de akkor semm fájdalmasan kb. 24-28-30. hét körül,ha jól emlékszem. utána már sokkal tompábban éreztem,a végére pedig inkább az volt jelentős érzés,mikor a pocimban átvándorolt egyik oldalról a másikra vagy kinyújtózott.
2009. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem(mellső fali l, husi is vagyok) 21. héten ugrott ki először a pocakom, látható, 1. konkrét rúgás volt. utána 2 hét múlva kb. már rendszeres lett. Most naptárt, kartonlapot teszek a pocakomra, ami látványosan szokott mozogni, mi meg jókat szórakozunk:)

27 hetes km

2009. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Nekem is mellső fali volt a placentám és én is valamikor a 20. héten éreztem félreérthetetlen mozgásokat. Soha nem volt "belekapaszkodott a bordámba", "lerúgja a vesémet", "kirúgja az oldalamat" érzésem. Kezdtem azt hinni, hogy baj van velem, vagy ami a legrosszabb, a babámmal. Szerencsére nem erről volt szó. Gondolom, a mi esetünkben a mozgások is kevésbé intenzíven érezhetők.

De az is lehet, hogy a te babád is nyugis, mint az én lányom. Idekint is nyugodt, kiegyensúlyozott és nem "rúgkapál". :))))

2009. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mellsőfali a lepényem és van egy kis fölös is a pocimon, mégis a 17. héten már éreztem, igaz nagyon tompán. Rendszeressé a 18. héttől vált! Még akkor sem volt olyan nagyon erős, de úgy a 19-20. héttől már elég rendesen éreztem. Aztán kész kis vasgyúró lett. Nagyon aktív és erős is a kisfiam! Pár hete van az, hogy már egyre kevesebb a helye és a rúgásokat felváltotta az ide-oda fészkelődés. Azért néha szokott még egy-egy embereset rúgni. Már egyre fájdalmasabb a mocorgása. Van, hogy kinyomja magát és egyben ki is támasztja a bordámnál. Na hát..... ez a legkellemetlenebb!

Én a tálcával szoktam szórakozni. A pocimra rakom kaja közben és a kisfiam meg eszeveszetten mozgatja! Ja és a távirányító! Már most nagyon tudja kezelni! :)

33 hetes kismami

2009. ápr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát én pont úgy vagyok, ahogy Te voltál 21:48-as. Remélem a folytatás is hasonló lesz, mint nálatok!! Boldog babázást!

2009. ápr. 16. 22:35
 8/8 anonim ***** válasza:

:D Az én lányom rám ütött szó szerint és átvitt értelemben is. Legalábbis anyukám ugyanígy szenvedett velem.


Szintén husi alkat, mellső fali méhlepény. 17. héttől gyengén, 18. hét után már erőteljes mozgások. Most a 33. hétben már néha pityergek, mert a kisasszony nagydarab és igencsak szeret tornázni. Már be van fordulva, úgyhogy a fenekét rendszeresen a gyomromba tolja, a tappancsaival pedig épp amit ér :) Volt hogy összeestem a fájdalomtól(szerencsére itthon), mert a vesém találta el, de előfordult az is, hogy azt hittem a lengőbordámnak annyi.


Minden baba más. Remélem ha kibújt le fog nyugodni. 33 hetes kismami

2009. ápr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!