Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha szeretném elvégeztetni a...

Ha szeretném elvégeztetni a fizetős down szürést is, ahhoz mikor veszik le a vért? Nem lett tul jo az afp vizsgálatom. Többi lent

Figyelt kérdés

ma jött meg az eredmény


PAPP-A:

1470.00 miu/L 1.01MoM

Szabad ß-hCG: 36.70Ng/ml 1.37MoM

Tarkóredő vastagsága (NT): 1.80mm 1.18MoM


A szűrővizsgálat eredménye: Alacsony kockázat

Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 6 000


hogyan tovább? tudom h elavult meg mit tudom én,de szeritem nincs aki ne ijedne meg kicsit. szeretnémmegcsin áltatni az integrált vizsgálatot is. hogyan tovább?


2011. aug. 24. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


érdeklődj a dokidnál, hogy abban a kórházban csinálnak-e ilyet, ahol szülni fogsz vagy vannak magán "cégek"is, akik ezzel foglalkoznak, pl.:

[link]

2011. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen jó eredmény, minden érték megvan, a kockázatbecslés is a Down-ra!

Nekem 1:2400-hoz volta Down esélye, mégsem aggódtam és egészséges lett a babám. Jó az eredményed!

Ilyen értékkel nem fognak tovább küldeni további vizsgálatokra, sem magzatvízvételre, mert nincs értelme!

Hány hetes vagy?

2011. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az AFP-ről tudni kell, hogy rengetegszer ad fals eredményt. külföldön már meg sem csinálják, mert csak a kismamákat stresszelik vele. ne ijedj meg.
2011. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem rosszabbak az eredményeim.Én is megcsináltatom az Integráltat, mint az előző babámnál, akinél az AFP annyira rossz lett, hogy a genetikus azt mondta dobjam a kukába.

Betöltött 16. hét után már meg lehet csináltatni (akát 18 hetesen is).Sok kórházban is elvégzik.Előtte kell kérni egy csekket (nálunk 15 ezer), amivel be kell menni a kórházba uh-ra, majd rögtön utána leveszik a vért.Család és Nővédelmi Központban is elvégzik.

Én az Istenhegyin akartam csináltatni, de annak húzós az ára.

2011. aug. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi h irtatok!

ma vagyok 13+3hetes. máásodik babám várom, ott az szerepelt az eredménynél, hogy NEGATIV ezért gondolom h ez rosszabb...

magzatviz vételt én sem szeretnék csak ha nagyon indokolt az integrált teszt után. holnapra mindjárt be is jelentkeztem a nődokimhoz,majd remélem ő elmondja h hogyan tovább, hol kérjek csekket,hová kell menni majd h levegyék a vért stb...

2011. aug. 24. 14:15
 6/9 A kérdező kommentje:
mármint az első terhességemnél szerepelt h negativ, kicsit értelmetlenül irtam..:D remélem h nem lesz semmi gigx...
2011. aug. 24. 14:17
 7/9 anonim ***** válasza:

de hát ez nem afp-s vérvétel, az a 16.héten van! ez a 12hetes vérvétel eredménye és az 1:6000-hez a down kockzat, az negatív.


Nekem most 1:3300hoz lett, és negatívnak értékelték az UH-val együtt, nem kivánok további vizsgálatokra menni, pedig elmultam már 35éves.


Persze ha te tovább akarsz menni, a dokiddal beszéld meg, elmehetsz az amnióra is, az 16-20hét között csinálják ha jók az infóim.

bolgod babavárást.

2011. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az Afp-t a 16.héten csinálják nem a 12.iken.
2011. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sumergo ***** válasza:

Az integrált teszthez 2 vérvétel van, a 12. héten, és a 16. héten. Ha a PAPP-A vizsgálat a 12. héten volt, akkor az jó lesz, csak a 16. héten kell még egy vérvétel, és akkor a kettőből számolnak. A nődokid biztosan meg tudja mondani, hol érdemes megcsináltatnod.


29+2 hkm

2011. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!