Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Antibiotikumot streptococcus...

Antibiotikumot streptococcus b-re terhesség közben?

Figyelt kérdés
ti sem kapttaok terhesség közbe gyogyszert,vagy csak szülésnél adnak,nem tudom mit tegyek.
2011. jún. 11. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kaptam terhesseg alatt, csak szuleskor. A doki tisztan levezette, hogy miert van ennek igy tobb ertelme, szoval en orultem ennek a megoldasnak.

A lenyeg az, hogy hiaba kapsz 7-10 napos antibiotikum kurat, amint abbahagyod ismet hamar elszaporodik a streptococcus. Teljesen kiiertani nem lehet, csak a szamukat minimalisra csokkenteni, de benned marad, mindig is lesz es gyorsan szaporodik.

Nekem 35 hetesen vettek kenetet, akkor derult ki. A doki mondta, hogy nyilvan barmikor megindulhat a szules, de az is lehet, hogy csak a 41 het betoltesekor fog. Nem lehet tudni. Ha terhesseg alatti kuraval akarnank kiirtani az azt jelentene, hogy szinte vegig szednem kellene antibiot par napos szunetekkel. Ha tenyleg lett volna meg hatra 5-6 het, akkor az ugy nagyon-nagyon sok lett volna.


Viszont ha csak szules kozben adjak, akkor nem lehet gond.

Kapsz egyet injekcioban, kb masfel orat kell varni, utana johet a masodik, azutan mar szulethet a baba.

Nagyon keves no van, aki kitolasig nem tolt el ket orat a korhazban.

Vegul egyebkent en a 40. heten szultem. Mivel az elso szulesem 3 ora vajudas utan volt csupan es mivel a masodik terhessegem vegere fajas nelkul 3 ujjnyira tagult ki a mehszajam, igy a doki megjosolta, hogy beindulastol egy-masfol orara en megszulok. Ugyhogy nekem beadta a ket antibiotikumot es meginditotta o a szulest. Igaza volt, nagyon hamar vegeztunk.

2011. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm hogy részletesen leirtad,most megnyugodtam.38hetes leszek szerdán de lehet h nem engednek spontán szülni csak császárral mert csontszétcsuszástol félenk nagy a baba.nemtudom milesz d eremélem minden rendben fog zajlani.
2011. jún. 11. 13:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem antibiotikum-kúrát is kellett(hozzá a normaflort),és utána az inyekciót szüléskor.Azután nézték az én véremet és a babáét is,de nyoma nem volt már a bacilusnak szerencsére!
2011. jún. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát én ezt nem értem.valaki kap gyogyzsert szülés elött valaki nem.most akkor mi van.a doki nekem csak azt mondta hogy szülés után közbe
2011. jún. 11. 19:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne izgulj ezen,hiszen orvos-függő,van aki ellenzi ilyenkor az antibiotikumot,van aki a bacilust akarja még előtte ki irtani.Ha bízol az orvosodban,fogadd el az ő javaslatát,nem neked kell ezen agyalni.Kérdezz rá és úgy magyarázatot kapsz a dokidtól.Minden jót!második voltam.
2011. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!