Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetesen hasmenés, menszi...

32 hetesen hasmenés, menszi szerű görcsök? Ugye nem fogok szülni hamarosan?

Figyelt kérdés

Ma reggel arra keltem, hogy rohannom kellett a wc-re. Bár elég sokszor van hasmenésem mióta pocakos vagyok... De mellé azt hittem, meg is fog jönni, teljesen ráparáztam arra a fájdalomra, amit éreztem. Teljesen ugyanolyan, mint menszi előtt szokott lenni, lent, két oldalt. A baba ugyanúgy ficánkol, mint eddig, fent is, lent is, forog, kaparászik, matat. A közérzetem is jó a fáradtságon kívül (amit a nagy meleg okoz azzal, hogy nem tudok normálisan aludni). Folyamatosan érzem, hogy csikarja valami a gyomrom, és nemsokára megint rohanhatok trónolni, és a menszi-szerű fájdalom is megvan. Dokimat hívtam, de ma nem elérhető, védőnő azt mondta, pihenjek egész nap, lehet csak valami gyomorbaj.

Szerintetek? Nem akarok még szülni, elég korai lenne...


2011. aug. 27. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Hallgass a védőnőre, ha párod otthon van, akkor ne csinálj semmit, igyál sokat, beszélgessetek, tereld el a figyelmed, hogy ne idegesedj ennyit.


Lehet némi jóslófájás akár 32 hetes terhesen is, lehet, hogy erről van szó, és okozhat némi keményedést a nagy meleg is, nálam is volt ilyen. Ehhez képest pár nappal a kiírt időpont után bújt ki a kis huncut, esze ágában nem volt koraszülöttként érkezni.

Az teljesen természetes, hogy félsz és aggódsz, hogy nehogy bármi baj legyen, de ne vidd túlzásba, amíg a védőnő nem ideges, szerintem te se legyél az. :)


Ha a pihenés hatására nem lesz jobb, menjetek be ügyeletre, ahol megnézik, minden rendben van-e, ilyen esetben szerintem nem kell ragaszkodni a saját orvoshoz. Nem te leszel, az első aggódó kismama, aki azért megy vizsgálatra, hogy megnyugodjon, és nem is az utolsó, de inkább orvos mondja ki, hogy minden rendben, mint látatlanban pár netező. :D

2011. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére szüleimnél vagyunk a hétvégén, "nyaralunk", szóval mindenki sürög-forog körülöttem, nem kell csinálnom semmit, tudok pihenni :) Köszi a választ, remélem hamarosan elmúlik.
2011. aug. 27. 10:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia

Tényleg pihenj,amennyit csak tudsz,esetleg igyál magnéziumot.

Én 30-31 hetesen kerültem kórházba.

Egész nap olyan hülyén éreztem magam,feszült a hasam,fájdogált a derekam.

De nem gondoltam semmi rosszra.

Este mikor mentem fürdeni,észrevettem egy véres foltot a bugyimon.

Na ettől úgy bepánikoltam,hogy egyből,olyan keményedéseim lettek.

Bementünk a kórházba,kinyiltam 1 újjnyira,megrövidült a méhszájam.

24 órás visszartó infúziót kaptam+tüdőérlelő injekciót.

3 hetet fogtak bent,szerencsére sikerült megállitani a folyamatot.

Persze ágynyugalomra fogtak itthon,és kaptam pár gyógyszert,amit szednem kellett 37-ik hétig.

Végülis inditott szülésem lett,túlhordás miatt.

Kisfiam 4100 grammal született meg 2 óra alatt.

Nem ilyesztgetni akarlak,csak leirtam én,hogy jártam

Vigyázz magatokra,phenj,pihenj.

Én még egy nos-pat is bevennék a helyedben,oldja a görcsöket egy kicsit.

2011. aug. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most elmúlt mindenféle fájdalom, görcs szerencsére, lent is és gyomor tájékon is. Most éppen csuklik Őnagysága :D Köszönöm a válaszokat! Pihenek sokat :)
2011. aug. 27. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!