Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetesen vizes hasmenés és...

30 hetesen vizes hasmenés és sugárhányás. Fertőzés kizárva, de akkor mi? Toxémia, szülés indulna?

Figyelt kérdés

Már 2-3 napja napi 2x vizes hasmenésem van (BOCSI, de olyan, mintha a csapból folyna a víz) és minden nap 1-2x hányok.


Nem gondolom, hogy fertőzés lenne, mert akkor nem "úsznám" meg ennyivel, de akkor mi a szösz lehet?

Közérzetem jó, étvágyam lenne :)

Babám jól van, ficereg, dolgozik ezerrel a pocakban.

Kiszáradás sz.tem messze van, mert tudok inni is...


Dokim elérhetetlen telefonon (Szokás szerint)


Volt valaki akinek hasonló tünetei voltak? Mi lett a vége?

Toxémia esetleg koraszülés jele lehet?

(sokat keményedek elég rég óta, méhszáj is nyitva van már 10 hete)


Köszi a válaszokat!


2011. szept. 14. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy mi azt nem tudhatja itt szerintem senki. Nézesd meg valakivel magad, nehogy baj legyen!
2011. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg magad a háziorvosoddal. Ehhez amúgy sem nőgyógyász kell. Most komolyan ez van két napja, és még nem látott orvos?
2011. szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami gyomorfertőzés lehet,szerintem sok köze nincs a terhességhez.Szigorú diéta és sok-sok víz fogyasztás.A gyerekdoki erre szokta mondani,hogy sós "kukit" együnk,meg sós ropit és minél kevesebb cukros cuccot.
2011. szept. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig ez 99,99%, hogy fertőzés! Mindenképpen lásson orvos, mert ha nem kezelnek, akkor még a szülés is beindulhat, ami viszont nagyon-nagyon korai lenne még! Jobbulást!
2011. szept. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap voltam ugyan ezzel a problémával az sfr-en. Csak én nem napi 2-3 alkalommal mentem wc-re, hanem negyedóránként. Felküldtek a nőgyógyászatra, onnan vissza az sfr-re, majd megint egy másik helyre. Annyit állapítottak meg, hogy valamilyen vírus támadott meg. Amíg nem lázasodunk be és tudunk inni semmi gond. Sós ropit és sok folyadékot javasolt kis kortyonként. De azért szerintem elmehetnél orvoshoz. Biztos, ami biztos...
2011. szept. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szia

minel elobb orvos. Neki kellene torletet vennie, hogy kideruljon mitol van. En ugyanigy 30hetesen voltam, csak engem sokkal jobban elkapott, negyedorankent alul folol minden kijott, negy nap korhaz lett a vege, pedig amikortol bennfogtak minden tunetem elmult. A doki mondta hogy elovigyazatossag, magneziummal doppingoltak, mert a hanyastol es hasmenestol erzekennye valhat a meh es beindulhat a nyitodas. Es mivel azt irod hogy mar nyitva is vagy en nem huznam az idot es akar az ugyeletre is bemennek. Legfeljebb tulaggodo kismamanak neznek majd.

2011. szept. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én legjobban a nyitott méhszáj miatt aggódnék. Mert ugyebár a kaki is meg a hányás is erőlködéssel jár, ha nem is naggyal. Az pedig nyitott méhszáj mellett elég kockázatos... Szerintem sűrgősen kezdj el szedni valami hasfogót. Engem a 8-9. héten kapott el valami nagyon csúnya fertőzés, akkor az egész családon végigment. A színtiszta vizet is kihánytam, amint lenyeltem, egyszerűen semmit nem fogadott be a gyomrom. Már száradtam kifele, zsibbadtak a végtagjaim és szemcsésen láttam. Szerencsére a baba még nem érzett meg ebből semmit, nekem sem lett semmi bajom az akkori átmeneti súlyvesztésen kívül, amit azóta triplán visszaszedtem. De nyitott méhszájjal már lehet nem vállaltam volna be a betegséget egyedül (orvos nélkül).

34hkm

2011. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
mi az, hogy fertozes kizarva??? megis mi kellene meg hasmenes es hanyas melle???menj orvoshoz mielott kiszaradnal! nagyon konnyelmu vagy...
2011. szept. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elmentem tegnap délután orvoshoz aki a főtt krumplin és a fekete!!!! teán kívül semmi mást nem javasolt.

Diéta, sok folyadék...ezért vártam 3,5 órát :(


Baba jól van, az a legfontosabb.

Áll. a nagy mennyiségű Mg miatt lehet mindez, de azt nem hagyhatom el.

Úgy váltunk el az orvostól, hogy azt mondta: kitartás!


Magyar egészségügy :(

2011. szept. 15. 09:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor tényleg nem lehet mit tenni, a beleknek meg gyomrodnak ki kell tisztulni, hogy elmenjenek a bacik...
2011. szept. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!