Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kislányoknak névválasztás!...

Kislányoknak névválasztás! Van jelentősége annak, hogy egyes nevekben pl. a hosszú í és a rövid i egyaránt megjelenik?

Figyelt kérdés

Pl: Lidia, Lídia, Timea, Tímea, Aliz, Alíz, Olivia, Olívia...ilyenekre gondolok.

Láttam mindegyik verziót. Helyesírási hiba lehetett vagy bármelyik módon anyakönyveztethetőek?


2009. ápr. 18. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én ezeket a neveket "Í-vel" ismerem. Az Alíz nekem is teszik, meg a Lídia is.

Nekem nagyon tetszik a Kíra is, de csak úgy , ha röviden mondom, vagyis: Kira, de mivel a név nem ez, így el is vetettük.

2009. ápr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez nagyon jó kérdés. Az Alizt az tuti, hogy röviddel kell írni, a többit ha jól tudom, akkor hosszúval. Bár az Alizt is hosszú Í-vel ejtjük, de az 100%, hogy rövid. A többire még nem láttam másik variációt sehol. De egy utónévtárban biztos benne van a helyes verzió, a naptárakban lehet elírás.
2009. ápr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 nini24 ***** válasza:
100%
Az 1. válaszolónak: a Kyrát lehet y-al is anyakönyveztetni:) Így rövid lesz :D
2009. ápr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt a teljes választék. Úgy anyakönyvezhető, ahogy ebben a listában szerepel. Az Aliz és a Kira mindkét verzióban, de a Tímea,Lídia és Olívia csak hosszú í-vel. Elméletileg az anyakönyvvezetők is ilyen formában anyakönyvezik, kivéve amikor rossz írásmóddal tudják, és nem néznek utána. Ilyen esetben az a hivatalos név ahogy az anyakönyvben szerepel, amit vagy elfogad a szülő vagy kijavíttatja. van még némi keveredés abból is, hogy 30-40 évvel ezelőtt egyes neveket másképp írva anyakönyveztek, mint manapság szokás. Van pl Monika, de Marianne ismerősöm.

2009. ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Alíz tuti, h anyakönyveztethető i-vel és í-vel is.

A többit nem tudom, utónévkönyvben benne lesz, ha igen.

Az én lányom Mira lett, ez a név is i-s és í-s is lehet. Nekem Mírának nem tetszett.

Kyrát mióta lehet adni?

Én úgy tudom, h Mo-on az a szabály, h minden név csak magyar írásmóddal kerülhet "forgalomba". Pl Jeanette - Zsanett, Jessica - Dzsesszika, Solange - Szolanzs, ...stb.

A Kyra már adható volna így?

2009. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Livia vagyok, és azért, mert rövid i-vel lettem anyakönyvezve véletlenül
2009. szept. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Kíra az biztos hogy hosszú í:P
2009. dec. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Liviánál a pont. Én Olívia vagyok. Hivatalosan így kell írni, amikor a születési anyakönyvi kivonatomat kiállították, így írták be. A gubanc akkor keletkezett, amikor az első személyimbe röviddel írta be egy helyesen írni nem tudó. Onnantól kezdve valamennyi hivatalos papíromra röviddel KELLLETT felrögzíteni. szerencsére nemrég új személyit kaptam, amit a születési anyakönyvi alapján állítottak ki, úgyogy azóta úgy írják a nevem, ahogy az van.
2010. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én Timi vagyok és hosszu í-vel irom a nevemet és mindig kikérem magamnak ha valaki röviddel irja:D
2010. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!