Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhesként, munkahely...

9 hetes terhesként, munkahely nélkül, jogosult leszek akármilyen jutattásra később?

Figyelt kérdés

Még 2007-ben volt 8 hónapos munkaviszonyom, aztán több mint fél évig egy diákszövetkezet által dolgoztam. És 2008. szept-től 2009. ápr. elejéig pedig egy külföldi munkahelyem volt, szintén bejelentett.

De most semmi.

Milyen esélyeim vannak akármilyen juttatásokra később? És hol kell ezekről érdeklődni illetve elintézni ezeket?


2009. ápr. 18. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Hasonló cipőben járok, de nálam kicsit rosszabb a helyzet. Nekem decemberben szűnt meg a munkaviszonyom, januárban lettem terhes. Minél hamarabb menj be a területileg illetékes munkaügyi központba és ott jelentkez be. Vigyél minden papírt, amit a munkáltatóktól kaptál, és 4 évnél nem régebbi. Az utolsó 4 évet nézik. Plusz kell a magánnyugdíj pénztárad számlaszáma.

[link]

Itt meg tudod nézni, hogy milyen ellátásra vagy jogosult. Ha még a szülésig kapod valamelyik ellátást, akkor jogosult leszel a gyedre is, a gyesre pedig mindenképp. Azért is jobb, hogyha bemész, mert amíg kapsz valamilyen pénzt, legyen az táppénz, vagy álláskeresési járadék/segély, addig sem kell fizetned a tb-t magad után. Én így tudom, javítson ki valaki, ha mégsem jól tájékoztattak.

Nem tudom, hogy hol laksz, de itt a Tákiszban kell a támogatásokat elintézni. De előbb munkaügyi, az tuti.

17+1 hetes

2009. ápr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az 1. vagyok, és én ezt egy munkaügyi szakembertől megkérdeztem, a következő választ kaptam:


Azzal, hogy nincs biztosítása csak a Gyesre lesz jogosult a babája megszületése után.


Családi pótlékra és egyszeri anyasági támogatásra, ha terhességi vizsgálaton legalább 4-szer megjelenik, azért jogosult lesz.


Talán, ha találna valamilyen munkahelyet azzal jogosulttá válna a Tgyás, Gyedhez is.


Tegnap a tb-ben is azt mondták, hogy keressek munkát. De terhesség nélkül is nehéz, nem még 17 hetes, veszélyeztetett terhesen. Nah, mindegy.

2009. ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most semmit nem kapok.

Tb-t azért nem kell fizetnem, mert az illetékes önkormányzaton megkaptam rászorultság alapján, hogy nem kell fizetnem (levelezős hallgató....stb.).

Viszont most több mint 4 órás útra lakok a bejelentett lakhelyemtől, de itt még nem jelentkeztem be ideiglenesre. Így semmiképp nem mehetek az itteni kirendeltséghez?

2009. ápr. 18. 11:32
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem is az a problémám, hogy keresek én munkát, de hát kb egy hónap és már a hasam is látszani fog.

Amellett még ott van az is, hogy nem jelentkezhetek akármilyen munkára, mert nem mehetek el pl árufeltöltőnek. Márpedig, mivel még tanulok, tehát csak érettségim van eddig, nem túl sok lehetőségem van munkahelyek szempontjából.....

2009. ápr. 18. 11:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha lakhelyeden van munkaügyi kirendeltség, és ide még nem vagy bejelentve, akkor sajna nem mehetsz a helyi munkaügyibe. Legalábbis nálunk nem fogadnak. De egy telefont megér, hogy megtudd, hívd fel őket, vagy ha van időd, akkor menj be hozzájuk. De ha tanulsz, akkor azt nem tudom, hogy hogy működik az ellátásoknál. Tákisz nincs a környéketeken? Oda érdemes lenne elmenni, és utánajárni.
2009. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sopronban vagyok most.

Ha jól látom Veszprémben lenne a legközelebb :S

2009. ápr. 18. 11:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Írtam privátba...
2009. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 18. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!