Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pontosan hogyan is zajlik a...

Pontosan hogyan is zajlik a CTG? Mire jó ez? Ha alszik a baba amikor menni kellene, hogyan keltsem fel?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogyha épp alszik a baba, akkor keltsük fel, oké, de hogyan? Én nem szoktam hozzá beszélni, csak zenét szoktunk hallgatni. Csokit majd eszek előtte, de ha úgy se ébred fel, akkor rakjam be majd neki mobilról a babazenét? Ti hogy csináltátok?

És pontosan mire is jó ez a vizsgálat? Hogyan végzik? Meddig tart?

Köszi


2011. aug. 28. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
AZ NST magzati szívhang figyelő vizsgálat. Nézik, hogy a babának normális e a szívműködése, erős e a kis szive, mennyit ver. Leülsz/fekszel, rátesznek a pocidra egy övszerűt illetve egy kis mérő szerkezetet és neked kell fogni és hallgatni a baba szívét a gép pedig rajzolja az eredményt. Igyál 1-2 korty kávét/energiaitalt, egyél étcsokit. Egy vizsgálat 20-30percig tart.
2011. aug. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a magzat szívverését figyeli, hozzáértő orvos meg tudja mondani, hogyan érzi magát a lurkó a pocakban. Illetve van olyan is, ami a méhösszehúzódásokat nézi.

igazándiból azért fontos, hogy fent legyen, mert azt is nézik, ha mocorog, akkor fel kell ugrania a szívverésének. Ha mocorog és nem ugrik fel, akkor baj van.

De egyébként saját tapasztalatom a babák utálják hallgatni és valahogy különös érzékkel arrébb mennek, úgyhogy nem kell babazene.

Az én fiam oxigénhiányos volt és már a szülőágyon feküdtem, egyszerűen le kellett halkítani, mert csak akkor maradt nyugton, mikor nem hallatszott a hangja, egyébként arrébb ment.

2011. aug. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel előttem már leírták amire kíváncsi voltál,így csak kiegészíteném azzal,hogy az én első 2 terhességemnél amikor nst-n voltam,mindig aludtak a csajok,egyszer próbálták felébreszteni (felrázni- jobbra balra "rázták" a pocimat),de nagy ívben tett rá a kicsi,édesen aludt tovább.

Itt az nst annyira halkra van véve,hogy szépen végig aludták a lányok az egész procedúrát. A mostani pocaklakóm viszont már érzékenyen reagál magára a tappancsra,úgy kell kergetni vele :-D (elég régi a gép,magunknak fogjuk a tappancsot)


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!!


Üdv:37hkm

2011. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképpen enni kell előtte. Én szendvicset meg csokit szoktam. Mindig fel is ébred! :) A mellettem fekvő anyukának azt mondták köhögjön erősen, állítólag az is segít. Nálunk kb 20-25 percig tart maga a vizsgálat. És igen, ilyen övet raknak a pocakra, 2 tappanccsal. Az egyik a babát figyeli a másik a méhtevékenységet.
2011. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!