Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dokitok magánrendelésen tud...

A dokitok magánrendelésen tud adni beutalót?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. vérvételre! Az enyém,mint kiderült nem tud adni. Mondta,hogy azt csak sztk-s terhesgondozáson belül lehet! De akkor nem értem miért is járok én oda? Ha többször végig kell ülnöm egy papírért a több órás terhesgondozást!

Egyébként ez most derült ki! Eddig egyszer kértem tőle beutalót a rendelésén, még az AFP-re. Akkor is mondta,hogy nem tud adni, de úgy értettük a férjemmel,hogy csak akkor nem tud. Tehát,hogy nincs a rendelőben nyomtató, vagy nincs nála a tömbje. Most derült ki,hogy egyáltalán nem tud adni!

Csak kíváncsi vagyok,hogy ilyet tényleg csak sztk-s terhesgondozáson adnak, vagy másnak tud a dokija?


2011. aug. 31. 08:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Magánrendelés - fizetsz érte.

SZTK rendelés - a TB fizet érte.

Magánorvos ezért nem adhat beutalót TB finanszírozott rendelésre. Azért jársz hozzá -gondolom én- mert megkülönböztetett figyelemre és gondoskodásra jársz. Ezért fizetsz. Azért viszont mindenki fizet, hogy a TB finanszírozott rendelések ingyenesek legyenek, mindenkinek.

2011. aug. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt sem adnak a magánon beutalót! Sajna a terhesgondozásra is be kell jelentkezni előre,nem úgy van mint régebben,hogy csak oda lehetett menni.
2011. aug. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Csak nem értem,hogy ez miért jó a TB-nek! Nem az lenne a jó,hogy bár fizetem a TB járulékot, nem veszem igénybe!

Na mindegy! Szóval akkor magánúton nem lehet kapni beutalót!

Még egy kérdés! Most vagyok 24 hetes. Hány kötelező vizsgálat van még? Tehát amire beutaló kell? Most megyek majd a terheléses vércukorra!

2011. aug. 31. 08:23
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja nálunk nem bejelentkezős a terhesgondozás. Pont ez a baj. Annyian vannak,hogy nem tudták tartani az időpontokat, így már nem is adnak. Ezért van az,hogy 2-3 órákat kell ott ülni. Még úgy is,hogy elvileg a kismamákat előreveszik!
2011. aug. 31. 08:25
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnőm adta a beutalókat, amit a háziorvosommal kellett aláíratnom.
2011. aug. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is minden beutalót a védőnő adott, kivéve az AFP-re szólót. Azt a magándokim adta, felírta a TAJ-számomat, kinyomtatta a kórházban, és a következő időpontomra magával hozta.
2011. aug. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
A TB-nek az a jó, ha nem veszed igénybe a szolgáltatást. Ha magánorvoshoz mész, akkor nem veszed igénybe. De a beutalókkal olyan szakrendelésre akarsz menni, amit a TB finanszíroz, tehát mégiscsak igénybe vennéd a szolgáltatást. Úgy képzeld el, hogy te a magánorvosnak adsz pénzt a vizsgálatért, a TB meg nem kap ebből semmit, viszont te menni akarsz egy általuk fizetett szűrésre. Ez azért nem fair, nem?
2011. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De ha fizetem a TB-t,akkor elvileg fizetek az általuk elvégzett vizsgálatért. Tök mindegy,hogy ők adják rá a beutalót, vagy a doki. Az igaz,hogy ők végzik el, de azért is fizetek!:)

Nálunk a védőnő az annyit tud tenni,hogy átküld a terhesgondozásra és odaszól a dokinak,hogy majd kellene beutaló, de ez sajnos ugyanúgy két óra kb!

2011. aug. 31. 09:07
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja, köszönöm mindenkinek!
2011. aug. 31. 09:08
 10/13 anonim ***** válasza:
nekem is sztk-ba kellett mennem vérvételes beutalókért,de a 24 hetes volt az utolsó.(szóval 3-szor kellett sztk rendelésre mennem(12,16,24hetesen),mert a kötelező uh-kat viszont elvégezhette a dokim,valamelyik azokat sem csinálhatja..)
2011. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!