Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a 28. héten születik meg...

Ha a 28. héten születik meg egy baba, mennyi az esélye az életben maradásra?

Figyelt kérdés
Esetleg ismertek olyan picit , aki ez idő körül született?
2008. okt. 3. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Életben maradhat szigorú korházi megfigyelés és kezelés mellett,de valószínűakor is elkülönítve lenne a rendes kiírt napig..valószínű tüdőérlelőre lenne szüksége, mert még nem tudna egyedül lélegezni..általában a 36.hét után nem tartjákvissza ababa születését, de előbb minden koraszülés..a hetek viszonylatában egyre kockázatosabb,tehát minél előbb jön annál kisebb az esély.
2008. okt. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy 12 éves kislányt ismerek, aki 26. hétre született, 1000 grammal, és meg tudták menteni maradandó károsodás, vagy fejlődési elmaradás nélkül. Ez 12 éve volt, nyilván most még fejlettebb az orvostudomány. De szerintem egyedi, hogy melyik babát mikor lehet megmenteni, biztos, hogy függ a koraszülés okától, a baba fejlettségétől. Szerintem egyértelműen nem lehet igent vagy nemet mondani. Mindenesetre minden eltelt héttel jobban az esélyek. Engem 23 hetesen vettek veszélyeztetettre, akkor nagyon be voltam parázva, ahogy teltek a hetek kezdtem megnyugodni, szerencsére babóval minden rendben, szépen fejlődik, nagyobb is mint az átlag. De azért maradjon még bent egy kicsit, biztos ami biztos.

32 hetes kismama

2008. okt. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lehet, hogy nem kéne annyira aggódnom, de annyira féltem a babámat. Sajnos én is táppénzen vagyok itthon és egész nap hülyeségeken jár az agyam.
2008. okt. 3. 13:35
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha lány, akkor nagyobbak az esélyei, de nagyon veszélyes ez az idő! Azon kívűl, hogy a tüdeje éretlen a kinti világhoz, az erei szakadékonyak,könnyen kaphat agyvérzést vagy más belső vérzést-amitől később idegrendszeri vagy egyébb betegségei lehetnek. Vszű. lélegeztetésre szorúl majd! Remélem-nagyon remélem, hogy nem fog még megszületni-ilyenkor minden egyes méhben eltöltött napnak óriási jelentősége van! Ha mégis megszületik és te vagy az anyukája, akkor azt tartsd szem előtt, hogy amint lehet kerűlj vele testi kapcsolatba-nyúlj be az inkubátorba, simogasd,vedd a mellkasodra, hogy ott melegedjen és érezze a szíved verését. És merjél kérdezni a dokitól, hogy mi van , milyen az állapota mit tehetsz. Szorítok! Miért gondolod, hogy 28-hetesen fog megszületni? van valami probléma?
2008. okt. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok! Most olvastam a kommentet! Ki vagyok és örülök, hogy nem akar megszületni csak te parázol! Hát foglald el magadat vmivel! varjál thermo anyagból kis kockákból takarót a babának, vagy írd meg a karácsonyi képeslapokat, vagy készíts karácsonyi dekorációt a lakásba mert arra már nem lesz időd ha a 40. héten megszületik a baba!!!!!
2008. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok.

Próbálj meg sokat pihenni, olvasni, filmet nézni, rejtvényt fejteni, olyan dolgokat csinálni, amivel telik az idő. Napközben aludni, vagy szülőt, barátnőt meghívni egy kis beszélgetésre. Nem írtad miért vagy otthon, de nyilván oka van, úgy hogy ne takaríts, ne főzz, ne csinálj semmi megerőltetőt. Nekem az első három hét volt szörnyű, akkor egy könyvtárba is fektethettek volna, az se lett volna elég lefoglalni magam, utána viszont hozzá tudtam szokni a pihenéshez. Most már persze unom, de 11 hete itthon vagyok. Ahogy telnek a napok, hetek, azért már jobban merek mocorogni, sétálni, most már lightosan házimunkát is csinálok. De ha nem muszáj tényleg semmit se csinálj!

2008. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg szerencsére nincs, de elég nehéz terhesség az elejétől fogva: bevérzés, magzatvíz szivárgás gyanú, és persze sok-sok fekvés... A családom sajnos nagyon messze van és néha kicsit kiborulok. Amikor a férjemmel vagyok nincsenek rossz gondolataim, de nap mint nap egyedül itthon, már fél éve nehéz...
2008. okt. 3. 13:40
 8/16 A kérdező kommentje:
ja, egyébként kisfiú. :)
2008. okt. 3. 13:42
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kismama!Elmesélem röviden a történetem.5 hetesen egy uh-on megállapították, hogy terhes vagyok, aztán másnap mehettem az ügyeletre, mert ömlött belőlem a vér.Az ügyeletes orvos azt mondta, hogy semmi esélye a babának és ha gondolom, ott helyben elvégzi a kaparást.Egyedül az tartotta vissza, hogy volt a kisembernek szívhangja.Megmaradt.Egészen a 10.hétig vérezgettem.12.héttől szintén fennállt a vetélés kockázata, félelem a 18.hétig.Majd amikor már kezdtem megnyugodni, el kezdett nyilni a méhszájam 23.héttől.Rettegés...Aztán 41.héten indítással megszültem a világ legcsodálatosabb kisfiúját.Tanulság talán annyi, hogy mindig bíznod kell.Én is rettegésben éltem 9 hónapon keresztül.Nézegettem mindenhol, hogy mennyi az esélye annak, ho
2008. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

hogyha a 24,25 stb. heteken megszülöm, életben marad.Kisfiamról is lemondtak az orvosok és látod, igazi küzdő volt.

Megfogadtam, hogy a következő terhességemnél nem fognak megijeszteni, megríkatni.Légy te is erős és bátor, nincs már sok hátra és a te kisfiad is egészséges lesz, csak pihenj sokat.

Bocsánat, az előző is én voltam, csak megnyomtam a küldést...:o).

2008. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!