Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szervezet tényleg tudja,...

A szervezet tényleg tudja, hogy mire van szüksége?

Figyelt kérdés
Várandósságom végén járok (38-ik hét) és tegnap éjjel tuti rosszul lettem volna, ha nem ihatok tonicot. Kering ugye a tonicról is az a mende-monda, hogy szülésindító lehet, mire véljem ezt a hirtelen kívánósságot? Lehet, hogy a szervezetemnek kell egy kis segítség ilyen formában? Vagy csak túlreagálom? Hozzáteszem szeretem a tonicot, de már jó pár hónapja nem jutott eszembe, hogy ezt igyak.
2011. szept. 2. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szervezet biztos ad megfelelő jelzéseket, ha hiányt szenved valamiben, de közben a hormonális változások meg jót játszanak velünk. Én nem hiszem, hogy nagy szükségem lett volna vaníliás pudingra retekkel, mégis azt kívántam. :)
2011. szept. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ezen jót mosolyogtam :D
2011. szept. 2. 10:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én olyat is hallottam, hogy valaki a földet kívánja meg. Fura, nem? De valójában ez csak egy jelzés a szervezettől, hogy valami hiánya van, és nem feltétlenül a földre. Én is kívántam szénsavast, de nem tonikot, valójában mindegy volt, csak valami szénsavas üdítőt kellett innom. A minap pl csokit csokival tudtam volna enni, minél többet ettem belőle, annál inkább kívántam. Ez szörnyű. :) Most is folyik a nyálam! Pedig egyáltalán nem voltam kívánós, csak mostanába vannak ilyeneim. Valamelyik nap meg meg tudtam volna veszni egy jégkrémért! Muszáj volt vennem azt is. :)

33hkm

2011. szept. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Határozottan igen. Terhesség előtt is odafigyeltem a jelzésekre, és nagyon sokmindent megsúg a testünk. Szerintem a kívánás alapja az, hogy valami kell. (vaníliapuding retekkel: vaníliapuding a cukor miatt, meg endorfinok miatt, retek: ásványi anyag és vitamintartalma miatt, föld: ásványi anyagok miatt).

Sokan azt mondják hülye vagyok, de amikor még arra sem gondoltam, terhes vagyok, de már az voltam, pár napos, hirtelen rosszul lettem a kávétól, de szédültem, nem hányingerem volt. Attól az adagtól, ami ugyan nagy, de soha előtte tüneteket nem okozott - napi 5-6 kávét is megittam, akkor a harmadik után hittem azt hogy kardiológiára kerülök.

A szervezet tudja mi kell neki, vagy mi nem, jobban, mint az orvosok.

Azt mondták nekem akkor (ezen a felületen egyébként) hogy a 2 napos hCG-t a szervezet nem érzékeli. Már hogy a fenébe ne érzékelné, hiszen pontosan amiatt NEM kezd visszafejlődni a méh nyálkahártyája?

A hormonok úgy működnek, hogy vérbe kerülve bizonyos receptorok felfogják a jelenlétüket, eljuttatják az infot az agyhoz, és az dolgozza ki a válaszreakciót, nem a bizonyos szervünk. És ez mindig így van.

(Csak nem volt kedvem olyanokkal vitázni erről akiknek minimális ismereteik sincsenek a saját testüket illetően.)

2011. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sumergo ***** válasza:

Hiszek benne, hogy ételek megkívánása valamilyen hiány miatt alakul ki. Pl a csokoládét állítólag a szelén miatt kívánjuk meg leggyakrabban. Lehet ilyen. :-)


OFF: A progeszteron miatt vastagszik a méhnyálkahártya, nem a hcg-től, de én sem szeretnék vitatkozni, kedves utolsó.

2011. szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

sumergo-nak

Közvetlenül igen, de közvetve? Vajon a progeszterontermelést mi váltja ki?

Human chorionic gonadotropin interacts with the LHCG receptor and promotes the maintenance of the corpus luteum during the beginning of pregnancy, causing it to secrete the hormone progesterone.

2011. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De végülis igazad van, sumergo, ne keressünk ok-okozati viszonyt, mert az túl sok gondolkodást igényel. Különben is minden folyamat csak a közepétől kezdve érdekes... az eredet nem számít. Csak a felszín és a láthatóság...
2011. szept. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sumergo ***** válasza:
A progeszteron termelést a petesejt kilökődése váltja ki.
2011. szept. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

igen, amennyiben az ember nem esik teherbe.

A terhesség megtartásához több progeszteron kell (nem szabad visszaessen a szintje a menzesz fele közeledve), és pontosan ezt a pluszt váltja ki a hCG jelenléte. Akkor is van ui progeszteronod, amikor menzeszed következik, nem??? Sőt, pasikban is van valamennyi...

A terhesség megtartásához szükséges progeszteronszint létrehozója a hCG. Ez nyilvánvaló - nem a peteérés, tüszőrepedés, nem egyéb. Az szükséges a normális ciklusbeli variációhoz, de terhességhez nem elégséges.

2011. szept. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!