Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire van szüksége egy újszölöt...

Csöpség kérdése:

Mire van szüksége egy újszölött babának a gyógyszertárból s kb ezek mennyibe szoktak kerülni? Ha valaki tud segítsen már

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor kimegy a gyerekorvos, mindent felír receptre.

Nálunk csak másnap jött, ezért recept nélkül is vettünk popsikrémet, fürdetőt...

Ezeket szokták felírni:

- popsikrém

- gyógyszertári alkohol (köldökcsonk ápoláshoz)

- hintőpor (szintén köldök, de ez jó a hajlatokra is, ha kipirosodik)

- fürdető

- Vigantol (D-vitamin)

- K-vitamin


Kb. 3-5000 Ft között van, mert a patikák más árban árulják a kikevert dolgaikat.

2011. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a kórházból kijövett mentünk be gyógyszertárba mert hétvége volt ( azért nem vártuk meg, hogy a gyerekorvos felírja, mert az még két nap lett volna)

Amiket vettünk:

-Hintőpor a köldökre ( gyógyszertáros tudta melyik fajta kell)

-Hidrofiles fürdetőkrém (kisebb kiszerelés, felíratva olcsób) kezdetben míg száraz volt a bőre, ezt használtuk testápolónak is

-Olaj ( sima napraforgó olaj is jó, gyógyszertárban is azt adnak, de lehet drága pl mandula olajat is venni)

-Boraxos ecsetelő (ez csak akkor kell ha szájpenésze van, sajnos nekünk kellett, a kórházban gyakran összeszedik :S)

-Popsi krém én egy kis tubus Bepahntent vettem (utána tökéletes volt a doki álltal felírt, a bepahntent csak akkor használtuk ha kicsit pirosodni kezdett, még most is van belöle )

Szóval mi ezeket vettük összesen kb 1500 ft lehetett, de boraxos ecsetelő belöle kb 400-500 ft.


Amit még ajánlani szoktak: steril vatta illettve seril gézlap (köldökre), ezek voltak már itthon. Nekünk a sima gyógyszertáros termékek nagyon beválltak. Remélem tudtam segíteni. Jó babázást

4 hónapos kislány anyukája

2011. aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A védőnő, vagy a kórház kell, vagy a jövendő gyerekorvos hogy adjon egy ilyen listát.

A nagyjához recept is kell a gyerekorvostól.

Amire én emlékszem: D-vitamin, lázcsillapító kúp, géz a köldök tisztításához, alkohol ugyancsak a köldökhöz, popsikrém, fürdetőkrém

2 hónapra rá kicsit beteg lett és kellett vennünk C-vitamint, Ca-Kid újszülött kortól (ez gyulladáscsökkentő, de nem gyógyszer), Sterimar az orrba (ez sem gyógyszer). De mi anyatejesek voltunk, ami ugyancsak segít. Azért írtam le ezeket, mert kisebb betegség esetén nem szabad azonnal gyógyszerezni, de remélem a ti dokitok is ezen az állásponton lesz. :)

Sok boldogságot!

2011. aug. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, aranyosak vagytok!!!!

34 hetes kismama

2011. aug. 30. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!