Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora a valoszinusege, hogy...

Mekkora a valoszinusege, hogy egymas utan 2 ikerpar az amugy nem ikres csaladban?

Figyelt kérdés

Ikreim vannak, mar oviba jarnak. Most varjuk a 3. babat, a 3. honapban vagyok, ma az ultrahangon ennyit kerdezett a doki: "Tudja, hogy ketten vannak?" - azt hittem rosszul hallok, majd deja vu-m lett, es csak annyit mondtam, mostmar igen.


Sem a parom, sem az en csaladomban _nem volt meg_ ikerszules egyaltalan (5 generacioig tudtuk biztosan visszavezetni), mar az elsonel is meglepodtunk, itt meg plane, hogy megint. Felreertes ne essek, nagyon boldog vagyok (meg csak en tudom), de erdekelne, mekkora a valoszinusege, hogy egymas utan 2 ikerpar az amugy nem ikres csaladban?


2009. ápr. 20. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hát én ehhez hozzászólni nem nagyon tudok ,erről egy genetikust kellene megkérdezni:) de nagyon gratulálok neked!sok boldogságot kivánok!
2009. ápr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ennek elég kevés a valószínűsége:DIsmerek én is egy párt,náluk sem volt iker a családban mégis össze jött nekik:D

Gratulálok a 4 picihez:D

2009. ápr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ehhez csak GRATULÁLNI tudok!!!!

Boldog baba(babák)várást!!

2009. ápr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát nagyon kevés talán 1 a millióhoz.

nem írtad, hogy egypetéjűek-e, mert az tökre szép lehet, mikor 2-2 egyforma gyerekkel sétálsz az utcán:) na már el is kalandoztam a jövőbe:), én is ikreket szerettem volna, nálunk rengeteg iker van a családban.

2009. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!


Erről télleg egy genetikust kéne megkérdezni , még talán fel is keltenétek a kiváncsiságát :)

Az sztem viszont fontos, hogy egy vagy kétpetéjű ikerpár(ok)ról van -e szó? Ugyanis az egypetéjú genetikailag öröklödik , a kétpetéjű ikerterhesség meg "spontán" (lehet fogamzásgátlótól , a két petefészek nem összehangolt működésétől , gyógyszerektől, lombikprogramtól)

2009. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ikreket várok (első babák lesznek) és nálunk sem volt a családban előtte senkinek.

Nemrégiben olvastam, hogy a terhességet megelőzően fogamzásgátlót szedő nők között egyre többen ikreket hoznak a világra. Valószínűleg felborítja a "rendes peteérés" menetét. Nálunk valószínűleg ez lehetett...


Mindenesetre gratulálok a babákhoz és vigyázz magatokra!

31 hetes ikres kismama

2009. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek! :)


A fiaim egypetejuek, azt meg nem tudom, most milyenek lesznek. Az biztos, hogy sosem szedtem fogamzasgatlot, es mindket terhessegem termeszetes fogantatassal jott letre. :)

2009. ápr. 20. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!