Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Próbaidő alatt ha megszünik a...

Próbaidő alatt ha megszünik a munkaviszony, utána ellehet menni passzív táppénzre?

Figyelt kérdés
Ja, és aki munkanélküliről megy el szülni az egyáltalán nem jogosult a gyedre? 23 hetes kismama.
2009. ápr. 20. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyedre csak az jogosult, aki munkaviszonyban áll. Munkanélküliről csak gyesre tudsz menni!passzív táppénzre el lehet menni 45 napig (kb.)Keress egy jól bejelentett munkahelyet!!Ha érdekel részletesen, írj privát!
2009. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem értek egyet az előző hozzászólóval!Én simán jogosult leszek állásker járadékról tgyás-ra és gyed-re is!Kérj itt segítséget Szakbarbártól vagy Zsannától!Adj meg minnél több adatot és türelmesen várj!Sok sikert!

[link]

2009. ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Részben igazad van, csak az összege nem biztos hogy több lesz mint a gyes!A munkanélküli miatt!!
2009. ápr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
0 bérezett napba szülök és az ellátások alapja ilyenkor a szerződés szerinti bér de max. a minimálbér kétszerese!Én így tudom(persze nem 100%!)
2009. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok!

Kifejtve: Jogosult a gyedre, meg a tgyesre is, de ez függ a munkanélküli járadék összegétől és mivel próbaidőről van szó olyan magas járadék nem lehet.

Pl: egy 100e ft-os fizetés járadéka kb 50e amiből kiszámítva a tgys úgy 30e, a gyed 25e és ezeket 3x igényelve ellenben a gyes összege is ennyi és ezt csak 1x kell igényelni a 3 év alatt!

2009. ápr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jól írtad.A járadék most a szerződésben szereplő összeg és ahhoz viszonyítanak!De nem számolnak töbet mint a mindenkori minimálbér 2x-t, még ha több a bejelentet összeg akkor sem!
2009. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A tgyást és gyed-et nem a járadékból számítják hanem a járadékot képző szerződés szerinti bérből.Egy ellátás nem lehet alapja egy másik ellátásnak!
2009. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A második válaszolóval értek egyet. Keresd Szakbarbárt és Zsannát.

Ha van minimum 180 napod és az álláskeresési járadék kitart a szülésig akkor a tavalyi év fizetése alapján fogják számolni a tgyást. Ha a gyed igénylése már a következő évben lesz akkor a mostani évet veszik alapul.

De az lenne a legjobb ha Szakbarbártól kérnél segítséget, mert ő profi.

Üdv

2009. ápr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pénteken voltam a tb-be, meg a tákiszba, és ott is azt mondták, hogy sem a tgyásra, sem a gyedre nem leszek jogosult, mivel még a szülést megelőzően lejár az álláskeresési járadék. Ha a szüléskor is kapnám még a pénzt, akkor lennék jogosult rá. Így csak a gyest igényelhetem majd.
2009. ápr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aug 19-re vagyok kiírva, és ha elmegyek passzívra,és utána a munkanélkülire,úgy jönnék ki szept elejére. Megvan az egy éves munkaviszonyom is. Sajnos én nem birom már a munkát (egész napos álló),és elég megterhelő a pocimnak meg a lábamnak! Ma elég rosszul voltam, és úgy gondolom fontosabb a babó mint a munka! Köszi szépen mindenkinek a segítséget!
2009. ápr. 20. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!