Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, hogy reagálnátok erre?

Kismamák, hogy reagálnátok erre?

Figyelt kérdés
Hogy amikor már látszik hogy kisbabát vártok, valaki odamenne az utcán, hogy segíthet-e a szatyrodat vinni/babakocsit emelni/bármit? Elfogadnátok, megköszönnétek kedvesen és elutasítanátok vagy nem túl kedvesen utasítanátok el?
2011. szept. 7. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én elfogadtam és kedvesen megköszöntem!

21 hónap van a gyerekeim között minden segítség jól jött.

2011. szept. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
helyzetfüggő. nem szívesen fogadom el, bár éppen múltkor volt az ellenkezőjére példa: buszról szálltam le 8 hónaposan a 2 évesemmel, egy hölgy hozta utánunk a motort, az jól jött. amúgy jól esik, ha nem fogadom el is szépen megköszönöm
2011. szept. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Repülőtérről jöttem nagy bőröndökkel 22 hetes terhesen. Egy idős férfi felajánlotta, hogy felteszi a vonatra a bőröndöm. Kedvesen megköszöntem. Miért kellett volna visszautasítanom?
2011. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap éppen azon háborogtam, hogy bunkók és közösen az emberek. A keletibe akartam bemenni ahol jó néhány lépcső van. Nagyon még nem látszódik a pocakom, de a babakocsit senkit nem segített megemelni, benne a 16 hónaposommal. Millió ember volt körülöttünk. nagy pocakkal sem sűrűn adták át a helyet... Szóval én örülök, ha valaki van olyan figyelmes és felajánlja a segítségét. És nem kérni kell...
2011. szept. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én örülnék neki ha legalább egyszer, ha mást nem a portás észrevenné a kórházban hogy a lépcsőn cipelem a babakocsit benne az egy évesemmel. de sem ő, sem más nem figyel rá. de volt olyan Debreceni klinikán hogy a portás mondta hogy egyetlen út babakocsival a lépcső...és bement a fülkéjébe...én meg cipeltem le a kocsit a picimmel.
2011. szept. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szituáció és ember függő,de többnyire elfogadom a segítséget.

Ha szükséges.


Pl ha veszek a picaon 4db bugyit és ezt "cipelem" majd valaki felajánlja hogy segít vinni a szatyromat akkor elmondom hogy semmi szükség rá.


Mondjuk,általában csak az autóig, autótól meg a házig cipelek, sosem túé nehezet.



Ami tényleg nehemre esik abban elfogadom a segítséget.

2011. szept. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A második babát várjuk,a fiamnál igazából nem emlékszem, hogy valaha, valaki segíteni akart volna.

Most valahogy kedvesebbek az emberek, és igen, elfogadom a segítséget, sőt nagyon örülök neki.

Még így is sokan vannak, akik nem veszik észre magukat, pl sietnék és beállnak a babakocsi elé, hogy 'babázzanak' a másfél évesemmel, de mostanában sokan segítenek.

Múltkor az okmányirodában voltunk, én, baba, apa, már kezdett leszakadni a hátam, mikor egy nő felpattant, hogy üljek le, a pici is leül? már ugrott egy másik nő is.

Nekem ezek a szituk nagyon jól esnek, emlékszem a fiamnál volt olyan, hogy 30 hetes uh-ra mentem, és a váróban lévő 8 székből minimum 4en férfiak (gondolom apukák) ültek, olyan csajok mellett, akiknek még nem is látszott a hasuk. Nem a kismamáktól sajnáltam, mondjuk bennük is lehetett volna annyi, hogy megkéri a férjét, ugyan adja már át az ülőhelyet. De nem. Egy órát álltunk mellettük, többen voltunk nagy pocakkal.

Szóval az ilyen tapasztalatok után én nagyon boldogan fogadok minden kedvességet:)

2011. szept. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én örültem volna,ha nekem a terhességem idején segítettek volna bármiben is! De még a helyet sem adták át a villamoson,az egy kezemen meg tudom számolni, hányszor álltak fel,hogy én le tudjak ülni! Pedig ikerterhes voltam,már a 15. héten látszott egyértelműen,hogy kismama vagyok,a vége felé pedig hatalmas pocakom volt,úgy 130 cm voltam körben:)végig kihordtam őket! Volt olyan,hogy a csaj (olyan 40 év körüli) inkább kinézett az ablakon és elkezdett telefonálni,csak "ne kelljen átadni a helyet".
2011. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok 26 hetes, mivel vékony testalkatú vagyok nem lehet nem észrevenni a várandóságomat. Sajnos én azt tapasztalom és vidéki kisvárosban élek, hogy az emnberek nem túl segítőkészek. Sajnos én azt tapasztalom, hogy ha segítőm akad az a legtöbb esetben is férfi. Múltkor megyek a kasszához a kosarammal a boltban és egy nő egyszerre értünk oda, hozzáteszem, gyorsan befarol elém. Nagyon rosszul esett, vagy egy másik esetem, szintén boltból jöttem ki és a szétszakadt nejlontáskámból az egyik zöldség kiesett, látszott, hogy nem tudom, hogy vegyem fel és ő simán elmegy mellettem.Rosszul esett mindkét eset.
2011. szept. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Kicsit összevisszán fogalmaztam és gyorsan akartam írni, ezért elnézést kérek, de mindig feldühítenek az ilyen esetek. Jó lenne, ha egy kicsit több empátiát éreznének ezek az emberek. Nekem pl jobb lesz a napom, ha tudom, hogy segíthettem valakinek.
2011. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!