Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák ti kaptataok 2...

Kismamák ti kaptataok 2 termint a szules varhato idopontjara?

Figyelt kérdés
Nekem a dokim csak egyet adott es az is olyan hogy pontosan nem is tudhatja mert a bajom nem volt meg abban a honapban pont.Esetleg nem tudtok vmit h lehetne kiszamolni a magzat mozgasbol?Olyat hallottam h az elso magzatmozgas a terhesseg kozepen van tehat onnan kell 20 hetet hozzaadni.De szerintem ez hulyseg mert mi van ha vki mar a 16. hetben erezte manoja mozgasat.
2011. okt. 31. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ja, harmadik gyerekemet a 10. héten éreztem...


Nem igazán lehet kiszámítani, de bízni kell a természetben, hogy a baba akkor indul majd útnak, amikor megérett rá. És remélhetőleg az orvos is "normális", és nem indítja be feleslegesen...

2011. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az egész hülyeség, nem csak a magzatmozgásos kiszámolás, hiszen a szülés beindulása nem ilyen egyszerű dolog.

Millió környezeti és nem kevesebb egyéni dologtól függ. Gondolod, hogy akinek a 36-38. héten indul be a szülés annak ezt számolták ki előre? Hát nem.

Még mindig nem tanultunk meg jövőbe látni.

2011. okt. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat
2011. okt. 31. 11:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem mindig azt mondta a dokim, hogy ha a bpd, 98-100 akkor szülünk:)és így is volt.Méretei alapján azelőtt hol ezt mondták, hol azt, mert én vele három hónapig "mensiztem"".
2011. okt. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem a magzatmozgasbol kell kiszamolni, hanem a 12. het kornyeken keszult genetikai uh-bol.


A 10-14 het kozott biztosan voltal ultrahangon, ott mertek crl-t es mivel a magzatok kb a 16. hetig egyforma tempoban fejlodnek (akkor meg az orokolt meretbeli elteresek nem mutatkoznak), valamint mar eleg nagyok ahhoz, hogy nagyon pontosan lehessen oket merni, igy szinte napra pontosan meg lehet hatarozni a megtermekenyules idopontjat es a varhato szules idejet ebbol. Termeszetesen akkor, ha kb pontosan mert az orvos.


Ha szeretned, akkor en megnezem neked, de ehhez ird meg:


- a datumot, amikor voltal uh-n a 10-14. het kozott

- es a crl-t, amit akkor mertek a babadnak (ulomagassag).

2011. okt. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért ez érdekes, amit írsz kedves Utolsó!

Ha ilyen pontosan meg lehet határozni, akkor miért van ennyi bizonytalanság a szülések várható időpontjával kapcsolatban?

Vagy az orvosok 70%-a pontatlanul mér?

2011. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, hanem azert, mert nem veszik ezt figyelembe. :)

Magyarorszagon meg nem alkalmazzak ezt egysegesen, uh ide, vagy oda, az orvosok donto tobbsege akkor is a mensibol kiindulva szamitja a terhesseget.

Pedig pl Angliaban meg a 12 hetes uh konkretan a dating scan elnevezest viseli, tehat a terhesseg koranak pontos meghatarozasa a meretbol pont annyira a feladata az uh-nak, mint a genetikai vizsgalat.

Itt viszont mernek egy ulomagassagot kb-ra es marad minden a regiben. OK, ha par nap elteres van, akkor nincs is ertelme az ujradatumozasnak, de azt tapasztalom, hogy akkor sem datumoznak ujra, ha a rendszertelen mensi miatt 2-3 het elteres van.

Fontos tudni, hogy kesobb ennek mar nincs ertelme, mert a masodik trimeszter kozepetol a magzat mar belekapcsol a novesbe, akkor mar eros elteresek vannak, nem fejlodnek egyforman, hiszen szuletnek kisebb/nagyobb, hosszabb/rovidebb babak. Azokat az uh eredmenyeket datumozas szempontjabol mar nincs ertelme figyelembe venni.

Az elso 12-15 hetben egyebkent azert fejlodnek szinte teljesen egyforman, mert akkor inkabb "minosegi" es nem mennyisegi fejlodesben vannak, akkorra lesz az embriobol magzat, utana indul be a novekedes.

Ha van meg kerdesed ezzel kapcsolatban, akkor valaszolok szivesen (ha tudok), de itt van errol egy erdekes cikk is jo leirassal:


"Can the dating scan tell exactly how many weeks pregnant I am?

The main reason for the scan is to work out how many weeks pregnant you are, and to estimate your due date. The length of your pregnancy is calculated from the first day of your last menstrual period (LMP), even though you don't actually conceive until 14 days after your LMP, and later than this if your cycle is longer than 28 days.


The LMP is used because most women know when their last period was, but may not know when they actually conceived. If you do know the conception date, this is classed as day 14 and not day one.


If you have an irregular cycle, or if you've recently been taking the contraceptive pill, working out the date from your LMP isn't a very accurate method. Scans are more accurate than using the LMP and, if the scan date differs from your period dates, the scan date will be used.


The scan date is usually later than the period date, so accurate dating has been found to reduce the number of women having labour induced because their babies are overdue. It may also help you avoid feeling disappointed when your baby is "late"."


Es igen, a cikkben az is benne van, hogy a pontos datumozassal egy rendszertelen ciklus eseten be lehet loni a datumot es nem kell izgulni amiatt, hogy miert nem jon a baba a vegen, nem kell feleslegesen inditani a szulest. Mert lehet, hogy mensi szerint mar betoltotte a 40. hetet a kismama, kozben meg egy jol elkesett peteeres miatt valojaban meg csak a 38. heten van es nincs szukseg meg inditasra.

De mondom, ehhez tenyleg egy pontos meres kell, mert ha nem celuk pontosan merni a crl-t, akkor ugye mar ez a meghatarozas is teves lehet. Sok helyen (mondjuk tomott sztk-kban) nem figyelnek oda azokra a meresekre, amikbol nem szamitanak tovabb genetikai betegsegekre valo hajlamot. Pl a tarkoredo meresnel igyekeznek pontosak lenni, mert az fontos, de az ulomagassag mar kevesbe az. (Nekik.)

2011. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt már énis olvastam, sőt neten lehet is találni ilyen táblázatokat, hogy egy x mm-es baba esetén hány hetes a terhesség...

Igen, az más kérdés mennyire pontosan mérik, de 1 mm kb 1 nap eltérés az elején, szóval annyi még belefér, szerintem... Én pont ezért várom is a 12 hetest, hogy akkor mekkora lesz, kíváncsi vagyok az alapján hol fogok tartani... :)

Jah és doki se tudta pontosan, hogy az hány hétnek felelt meg, mensi alapján mondta végül, de szerintem akkor tuti nem lehetett, hanem 1-2-3 nappal előtte. És aztán a netes méretek is engem igazoltak, ott +2 napot írt. :)

2011. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolso valaszolo! Koszonom a valaszodat es akkor megírnam azokat amiket kertel:

1. 2011.06.16

2. 53mm

2011. okt. 31. 16:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez alapjan en azt mondanam, hogy kb marcius 20-tol szamolhatod a terhesseget, aprilis 3 kornyeken volt a megtermekenyules es jelen pillanatban vagy 32 hetes (plusz minusz 2-3 nap persze siman belefer az elmeresbe is akar), de december 25-re raknam a szules varhato napjat.

Szoval lehet, hogy karacsonyi babad lesz. :)

De nyilvan erre szamitani nem lehet, mert epp oly normalis dolog 38. hettol szulni, mint betoltott 40 hetesen (vagy epp 41 hetesen, bar sok helyen mar nem varnak addig es inditanak). De altalaban a babak a kiiras napjahoz szamitott plusz-minusz ket hetben erkeznek.


Neked egyebkent az orvos mikorra rakta a terminus veget? Kb o is igy szamolt?

2011. okt. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!