Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez mi lehet? Nem értem! Mit...

Ez mi lehet? Nem értem! Mit jelentenek?

Figyelt kérdés

A papíromon ez áll: Javasolt NT időpont 2011.10.01 és 10.10 között (mi az az NT?) Első trimeszter után HVT, eredményétől függően célzott kezelés (mi az a HVT?)

kérlek segítsetek

8+2 hkm


2011. szept. 8. 13:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha ma levették, akkor gondolom majd meglesz az eredménye a tenyésztésnek és meglátják, hogy szükséges-e még egyszer levenni vagy kezelni (valamelyik doki többször is nézi a hüvelyváladékot, hogy nincs-e fertőzésed!).


Az NT nyaki redő, ne zavarjon be az első válasza. Az Nst az nst, nem nt. Nst-re csak később kell menni, viszont a nyaki redőt minden babánál nézik a 12. héten, hogy időben kiszűrjék a Down-kort, illetve egyéb rendellenességeket. Téged október elejére rendeltek vissza erre a vizsgálatra, akkor leszel nagyjából 12 hetes!

2011. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen, kb akkor töltöm a 12.hetet. nem is tudom hogy fogom addig kibirni, hogy ne legyek ideges :( mindenki így van ezzel?
2011. szept. 8. 13:14
 13/17 anonim ***** válasza:

Mikor volt az utolsó mensid?

Ha tudod, akkor abból ki lehet számolni a szülés dátumát, de amúgy az ultrahangos vizsgálatok alatt majd pontosítani fogják, hogy mikor várható a szülés!


Utolsó mensiből számolva:

Pl. utolsó menses első napja: Július 1. Ehhez hozzáadsz 7 napot, majd levonsz belőle 3 hónapot. Így a szülés várható ideje: április 8.


Ne idegeskedj! Hamar elrepül az idő! Annyi vizsgálatra kell menni, és csak azt veszed észre, hogy milyen gyorsan telnek a hónapok!

2011. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Én tudom, kb hogy mikorra szülök, április 18-19. csak nemtudom miért nincs még rajta a papíron, meddig halasszák még vagy megvárják akkor ezek szerint a 12 hetes uh-t. Meg még olyat is hallottam hogy a méhlepényből is mintát vesznek egy bazi nagy tűvel, igaz ez? mindenki csak rémisztget :(
2011. szept. 8. 13:19
 15/17 anonim ***** válasza:
Az amniocentézis (tűvel mintavétel) nem kötelező. 35 év alatt csak pénzért csináltathatod meg, 35 fölött felajánlja a doki a lehetőségét, de nem kötelezhet rá, ha nem akarod, nem kell! (Ennek a vizsgálatnak elég nagy a vetélési kockázata, 2%)
2011. szept. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azért nem írják ki a szülés várható dátumát/nekem sincs még kiírva, és hétfőn 10 hetes leszek.../, mert mostanában megvárják a 12 hetes UH-ot, és a magzat méretei alapján írnak ki várható időpontot.Tehát mondjuk lehet, hogy te elmész 12+3 hetes Uh-ra/ez a mensitől számolt/, de mondjuk Uh méretek alapján 12+6 hetes vagy, vagy 11+5 hetes.Ez a peteéréstől függött persze.És akkor vagy előbbi vagy későbbi dátumot adnak meg szülésinek.Nekem annak idején is az Uh-os jött be.Mensi szerint 18.-ára voltam kiírva, UH-os méretek alapján 11.-ére, és 10.én szültem.

A kérdésre válaszolva, pedig NT-nyaki redő-, Hvt- egyszerűen a hüvelyi váladék tenyésztés, van e valamilyen gombás, vagy bakteriális fertőzésed.

2011. szept. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, így most már világos, mert megvoltam ijedve, hogy miért nem írt ki a doki.
2011. szept. 8. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!