Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pizzatészta, nem értem a...

Pizzatészta, nem értem a receptet, mit jelentenek ezek?

Figyelt kérdés

"Langyos tejbe cukrot teszünk és ebbe morzsoljuk az élesztőt. Hagyjuk felfutni." (mit jelent az hogy hagyjuk felfutni??)


"Kimérjük a fél kiló lisztet, közepébe mélyedés készítünk, és a mélyedésbe sót szórunk. Ide kerül a felfuttatott élesztő is, majd elkezdjük az élesztőhöz keverni a lisztet." (mivel kell keverni? valami géppel, vagy egy kanállal?)


"Szükséges mennyiségű langyos vizet adagolunk hozzá, amíg összeáll a tészta. Kb. 10 percig dagasztjuk" (honnan tudjam mennyi a szükséges mennyiség? mi az hogy dagasztjuk?)


"Amikor a tészta szép sima, tálba tesszük, megszórjuk kevés liszttel, letakarjuk konyharuhával, és meleg helyen kelesztjük fél órát… Utána kinyújtjuk, megpakoljuk és megsütjük.

2 tepsire elég mennyiség." (hogy kell kinyújtani? hogy kell megsütni?)


Azt sem bánom ha valami részletesebb receptet vagy videót linkeltek, mert ebből csak az érti aki tud sütni. Én még soha nem sütöttem.


2011. aug. 12. 15:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1., A langyos tejbe belerakod az élesztőt, és 15-20 pőerc múlva "felemelkedik"(nem tudom jobban elmagyarázni, fel fog tűnni).

2., Fakanállal, vagy a kis kacsóiddal :P

3., A szükséges mennyiség, amikor a tészta összeállt, elválik az edény falától, de még nem folyik, nem ragad. A dagasztás pedig a tészta egyneműsítését, vagyis összegyúrását, kidolgozását takarja.

4., Ferakod a gyúródeszkára, ha nincs valami tiszta, sima felületre(asztal) és kinyújtód sodrófával. Ezt rárakod a tepsire, megpakolod, betolod a 200-220 fokos sütöbe, és vársz, amíg már jól néz ki és finom illata van.

REmélem tudtam segíteni. Ha kell még vmi, kérdezz, még itt vagyok egy darabig.

2011. aug. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2011. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

a felfutás azt jelenti, hogy beleteszed az élesztőt, és látni fogod, amikor "felfutott". Látni fogod, mert feljön a tetejére, és ilyen bubis lesz..ha kicsit a tál akkor ki is fut. [link]

ilyen mikor kicsit túl fut:)


keverni a kezeddel kell, vagy kanállal, de úgyis belekell majd nyúlnod kézzel is.


a szükséges mennyiséget érezni fogod, hogy mikor állt össze a tésztád.



nyújtani nyújtófával kell. süti pedig a sütőben:D nem ír időt? de amúgy látni fogod amikor már szép barna a széle.



[link] ez talán könnyebb:)

2011. aug. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

hagyjuk felfutni:amikor beleteszed az élesztőt a tejbe félreteszed és fel fog habosodni.Na ez az h felfutott

keverni a lisztet:az elején villával keverd,majd ha már összeáll,akkor kézzel gyúrd!

Szükséges mennyiségű langyos vize:ezt látni fogod ahogy gyúrod.Álljon össze,ne gyúrd keményre,de ne is legyen

puha,közepes.Kis mennyiségbe adagold a vizet hozzá,akkor nem lesz sok

hogy kell kinyújtani:Ráteszed a gyúródeszkára és sodrófával kinyújtod

hogy kell megsütni:Kivajazott tepsibe helyezed rárakod a feltétet és beteszed a sütőbe és megsül

2011. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Ehhez aztán nagyon kell tudni, szájbarágósan le van írva.
2011. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Miután kész a tészta hagyjad kelni, fedd le egy konyharuhával és várjál 15percet.
2011. aug. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

15 percet?!

Mi 1orat szoktunk ..

2011. aug. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pont elég annyira, hogy jó legyen. Aztán már lehet is a sütőbe pakolni.
2011. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

igen a kelesztési idő mindegyik (amúgy jó ) válaszból kimaradt, pedig fontos.

letakarva 15-20 perc, utána nyújtani, tepsibe rakni, megkenni szósszal, megpakolni feltéttel és úgy sütni.

2011. aug. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha soha de soha nem sütöttél még, ésszerűbb lett volna valami egyszerűbbel kezdened.

Inkább rendelhettél volna egy pizzériából.


Mindenesetre sok sikert.

2011. aug. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!