Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma kaptam meg a 12. heti...

Ma kaptam meg a 12. heti vérvizsgálat eredményemet, de nem igazán értem. Mit jelentenek a következő értékek?

Figyelt kérdés
Szabad ß-HCG: 99,64 ng/ml, MoM értéket korrigáló faktorok: 2,45 MoM, PAPP-A: 9,49 IU/ml, MoM értéket korrigáló faktorok: 0,94 MoM. NT: 1,5 mm, 1,05 MoM. Kérlek segítsetek
2008. aug. 21. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Kockázati értéket nem számoltak? Olyannak kell lenni, hogy 1: 1200 például. A nyaki redő biztos, hogy jó! A PAPP-A érték is szerintem. A szabad b-hcg kicsit soknak tűnik (az én értékeimhez viszonyítva), de hülyeséget nem akarok írni, ez egyáltalán nem biztos!!! Ha van ilyen, hogy kockázati érték azokat írd le, azok alapján tudok valamit mondani!
2008. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ. Írtak kockázati értékeket is, ezek a következők: korfüggő kockázat: 1:515 (31 éves vagyok, szüléskor 32 leszek). Számított Down-szindróma kockázat: 1:1330. Az 515 nem nagyon alacsony. Kicsit megijedtem, dokival még nem beszéltem, de azt mondták, hogy mindenképpen szólnak, ha nem jók az eredményeim. Még csak ma kaptam kézhez a véreredményt, még szólhatnak, vagy már nem? Remélem minden rendben.

Nem tudsz egy olyan oldalt, ahol utána lehet nézni az értékeknek? Ha igen, előre is nagyon köszi.

14 hetes kismama

2008. aug. 21. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az élettani kockázat a korodból adódik, ez minden 32 évesnek egyforma! Nekem 1:152-hez, mert 37 múltam. A másik eredmény a 1:1330-at pedig a mostani terhességedre számolták ki a véreredményedből. Ez egy átlagos eredmény, amit a down kórra kaptál. Úgyhogy ne izgulj! Ami miatt aggódni kéne, ha a véreredmény alapon való kockázat 1: 150 alatt lenne!

Oldalt nem tudok a neten, én is igazából a szakmám miatt értek kicsit hozzá.

Boldog babavárást!

Különben, ha mész még második vérvételre is, akkor ott is fognak down is számolni. Így még pontosabb eredményt fogsz kapni!

2008. aug. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató választ.

A b-HCG nem magas? Vagy csak annak tűnik?

2008. aug. 22. 10:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Igazából ezeket együttesen nézik. Külön nem elemzik őket, ezért kértem, hogy a kockázati arányt írd le! Nekem a 12. heti down 1:4447-hez lett, a 16. heti viszont 1:403, ennek is vesznek egy közös kockázatát, ami számomra sem világos, hogy hogy. Így az integrált kockázat 1:10000 körüli. Nekem a 1:403-ra is azt mondták, hogy teljesen jó. Igazából az 1:50 körül kell aggódni. További vizsgálatokat pedig 1:150 alattinál csinálnak. Úgyhogy megnyugodhatsz, minden oké. Majd a 16. hetivel még számolnak Neked is integráltat. Nagyon boldog babavárást!!!
2008. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!