Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki esett még abba a hibába,...

Ki esett még abba a hibába, hogy míg nem tudott a terhességéről többször ivott, dohányzott? Mi lett a következménye?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Meddig nem tudott a terhességről?

Én dohányoztam, 1,5 hetes késésnél teszteltem csak, de akkor le is tettem a cigit. Egészséges kisfiam született. A terhességem is problémamentes volt.

2011. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősöm végigdohányozta a terhességét, csak az elején bírta 2 hónapig cigi nélkül. Semmi gond nem volt (a magas vérnyomásán kívül), a baba egészséges.

De NEM követendő példának írtam, csak hogy ne izgulj.

2011. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Az első véletlenkémmel 8 hetesen tudtam meg. Akkor még csak 23 voltam szóval minden hétvégén pia meg buli. Állítólag amit a terhesség első 6 hetében teszel magaddal az még nincs hatással a babádra. A fiam egészséges mint a makk:)
2011. szept. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sincs követni!

Kb. 5-6 hetesen tudtam meg, hogy a Csöppem úgy gondolta, hogy jönni akar!

És azóta is szinte megbolondulok, hogy mit árthattam neki!

Most a 26. hétben vagyok, de ha belegondolok is megőrülök, pláne az alkohol része aggaszt!

2011. szept. 8. 13:47
 5/8 A kérdező kommentje:
13.46 megnyugtató amit írtál, remélem nekem is szerencsém lesz :)
2011. szept. 8. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én októberben estem teherbe, az ezelőtti mensim 8 napot késett, így amikor novemberben nem jött meg, eszembe se jutott, hogy baba, azt hittem, megint a szervezetem szórakozik, így az eredetileg esedékes után pár nappal bulizni mentem, ahol volt tömény is, és cigi is.


Egy héttel később már gyanús volt, hogy még mindig nem, és pozitív lett a teszt. Amikor bulizni mentem már 5 hetes volt a manó, nem lett baja. A dokim azt mondta, hogy a magzati sejtek a 6. hétig korlátlan regenerációra képesek, ne aggódjak.

2011. szept. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Cigit rögtön felejtsd el, ha véletlen még nem tetted meg! Ez a legfontosabb!

Kb 1-1,5 hetes lehetett a pici embirióm, mikor esküvőre voltunk hivatalosak, bizony lecsúszott egy sör és egy pálinka. Ekkor még nem tudtam a picibabámról. Úgy határoztam nem fogok emiatt bűntudatban élni, azzal csak többet ártanék, ha szoronganék. Ne a múlttal foglalkozz, csak a jövőben tégy sokkal többet a babádért.

Picit szabad engedni, de csak ésszel. 1-2 hetente szokott inni párom egy pohár bort vagy egy sört. A 12. hetemben is szoktam kunyerálni tőle 2-3 kortyot, de ennyi bőven elég is. Ettől én sem érzem úgy, hogy bármitől is megfosztanám magam, és a ló túloldalára sem esek. Régebben, mikor melegebb volt gondolkodtam az alk. mentes sörön (csak annak nem szeretem az ízét), alternatív megoldásnak az sem rossz, ha egy egész dobozzal innál meg.

A cigi szerintem más kérdés, ott nem tudok elképzelni közép utat. Egy átlagos terhes nő egyenesen rosszul van, ha valaki cigi szagú ember megy el mellette az utcán. Nem véletlenül! Biztos vagyok benne, hogy csak az cigizik tudatosan egész terhesség alatt aki nem tudja mennyit árt gyermekének / vagy nem érdekli. Talán a legfontosabb, hogy nem kap elég oxigént és nikotin függően születik meg. Ezeken kívül kismillió ellenérv van, melyek mind nagyon könnyen szörnyű betegségekhez vezethetnek. Erről elég infó van a neten.

Nálad a lényeg, hogy ha hibáztál is a múltban, most már tudod milyen érzés felelős lenni a gyermekedért, ennek fényében nincs más tenni valód, csak azonnal felhagyni ezekkel a szokásokkal helyette sétálj sokat friss levegőn és egyél sok friss gyümölcsöt.

Ha ezt megteszed minden rendben lesz!

Gratulálok a Kicsidhez!

2011. szept. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat!
2011. szept. 8. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!