Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudtam még hogy terhes...

Nem tudtam még hogy terhes vagyok, és kétszer-háromszor előfordult, hogy egy picit többet ittam a kelleténél (lánybúcsú, aztán esküvő). Lehet valami baja a babámnak?

Figyelt kérdés
Természetesen mióta tudom (5.héttől) azóta semmi ilyet nem csináltam. De nagyon félek, hogy valami maradandó károsodása lesz.
2009. ápr. 22. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sztem nem! Én az első babámat vártam amiről még nem tudtam,és fini kóser szilva pálinkát ittam...nem kis mennyiségben. Majd a másnaposség rendben lezajlott,de érdekes volt hogy 3 nap mulva hánytam...csináltam tesztet ami poz lett a doki közölte 6 hetes terhes vagyok. Uh..hogy mennyire féltem. most lesz 4 éves és ha ez kellett hozzá hogy ilyen tökéletes legyen akkor hajrá kóserszilva:D

Tavaly ősszel barátnőm lánybúcsuztatóját szerveztem ill a lagzira készültünk ezerrel. Mivel éppen projekteztünk a buli előtt (tanulva az első esetből) csináltam tesztet mert ha poz akkor no alkohol. Negatív lett így belehúztunk. 1 hét mulva lagzi. Pénteke csak megcsináltam még egy tesztet...negatív lett.(tünetem se volt csak nem árt az óvatosság). Lagzi fergetegere sikerült... Kedden nem jött meg és pénteken kiderült 5 hetes terhes vagyok. Szted??? Most vagyok a 37.-ik hétben és várom a második fiam megszületését. Eddig semmi baja,de a para bennem is ott van:D Ha megszültem nyilatkozom:D Addig is nyugodja meg,ha kibírta akkor meg akar születni:D Boldog babavárást:D

2009. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem lesz semmi baja! Nagyon sokan kismamák így jártunk, köztük én is, úgyhogy ezért ne legyen lelkiismeret furdalásod, hiszen nem is tudhattad. Ráadásul ha jól tudom, a legelső időkben, amikor még éppenhogy megtapad, még nem is juthat el a babához olyan mennyiségben, ami ártalmas. A lényeg, hogy ezután figyelj oda, hogy heti 1-1 dl minőségi vörösbornál többet ne igyál és lehetőleg ne menj füstös helyre és minden rendben lesz! Boldog babavárást!
2009. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató választ! Remélem én is, hogy sem nektek, sem nekünk nem lesz semmi bajunk. Azért ha nem felejted el, értesíts, hogy minden rendben volt-e. Én 35 hetes vagyok, de ahogy közeleg a szülés, egyre jobban félek. Sose bocsájtanám meg magamnak, ha emiatt valami lenne vele! Könnyű szülést neked!
2009. ápr. 22. 12:14
 4/7 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak is köszi! Azóta egy kortyot nem ittam, nem dohányzom, szóval vigyázok. De azért egy kis félelem van. :)
2009. ápr. 22. 12:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A doki úgy is elküld vizsgálatra ha úgy tartja szükségesnek.Volt osztálytársam 2 hónapos terhes volt körülbelül,nem is tudta,mert megjött neki rendesen.Járt midnenféle partikra,reggelig dőzsölés,pia dögivel.Elment egy rutin vizsgálatra,ahol a doki közölte,h itt baba van.Persze küldték vizsgálatokra de kiderült,hogy egészséges a baba:D
2009. ápr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nyugi,nem lesz baj,én olyat is ismerek aki a 4ik hónapig vedelt mint az állat,a babája egészséges...szerencsére.Meg gondolom azért az esküvőn sem voltál hulla részeg.
2009. ápr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én 2 éve pont így jártam. Nem tudtam még, hogy terhes vagyok és volt a lánybúcsúm, esküvőm, lakodalmi dínom-dánom, persze nem kevés alkohol kíséretében. Pont a lagzi napján kellett volna megjönnie, úgyhogy szurkoltam, hogy késsen már 1-2 pár napot, hát jól sikerült, mert a lagzira rá 1 héttel ott volt a kezemben a pozitív terhességi teszt. Én is paráztam rendesen, pláne, hogy az esküvő előtti héten még Aquaparkban is csúzdáztam. De aztán szerencsére a terhesség alatt minden vizsgálati eredményem jó lett és a kisfiam makkegészségesen született meg a 41. héten. Most 14 hónapos, és még egy megfázása sem volt.

Egyébként alkalmanként 1-1 pohár jó minőségű bort nyugodtan megihatsz a terhesség alatt is, külön ajánlják is, különösen ha alacsony a vérnyomásod. Én is megittam 1-1 pohárral, persze csak minőségi és nem tablettás bort (névnap, szülinap, a többi lagzi, stb.)

2009. ápr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!