Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » VAn olyan aki annyit stresszel...

VAn olyan aki annyit stresszelt azon hogy terhes, annyit idegeskedett és sírt, hogy végül elvetélt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Konkrétan min stresszelsz?
2011. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég kevés infó... Velem előfordult, hogy aggódtam, mert született rossz eredményem (vércukor, AFP, vérnyomás), előfordult, hogy sírtam, mert érzékenyebb vagyok terhesen, de annyira nem vittem túlzásba, hogy elvetéljek.

22. hkm

2011. szept. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azon, hogy akartam ezt a babát, de a teszt után két héttel szörnyen kezdtem magam érezni lelkileg, és nagyon nem szeretném már, nem azt érzem amit az első terhességemnél, egyfolytában sírok, beszélek a babához, hogy jöjjön vissza később, össze kell magam szednem lelkileg, nincs kedvem reggelente felkelni a nagyhoz(persze felkelek), nincs kedvem semmihez, pedig mindig prögötünk, az jár a fejemben , hogy bárcsak ne lennék terhes, bárcsak később jönne a baba.Úgy érzem lassan a pszichiátrián kötök ki, én tudom más mennyire vágyik babára, és nem lehet neki stb, de én akkor sem tudok ezekkel az érzésekkel mit kezdeni, és így csak az állandó lelkiismeret furdalás, hogy azt érzem, bárcsak....
2011. szept. 12. 08:49
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Második vagyok. Szerintem sokan átesnek ilyen bizonytalanságon, főleg ha sok gond jön össze (akár anyagi, akár családi), fáradtak, stb. De ezt a babát akartad, és ő nem tehet arról, hogy milyen nehézségeken mész át. Ha tényleg ilyen súlyos a helyzet, inkább keress fel egy pszichológust, mert minél előbb teszel a probléma megoldásáért, annál könnyebb lesz, és utána boldogan örülhetsz a kicsinek.
2011. szept. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, hasonlón megyek át most én is. Párom nem érti, nem is várom el, hogy megértsen.

12 hetes vagyok, nagyon örültem annak, amikor megtudtam, minden gondolatom a kicsim körül forgott... most meg hetek óta csak arra gondolok, hogy nem vagyok én ehhez felnőve, alig ismerem a páromat, gyerek vagyok én még, nem fogom tudni megfelelően ellátni stb.

Viszont nekem nincs választásom. Ha családot akarok, és nem szülök most, akkor ezentúl lombik, és az is kicsi eséllyel.

Kitartás, el fog múlni ez az érzés. Egyébként én is felhívtam ma reggel a pszichiáteremet, aki anno pánikrohammal kezelt, hogy találkozgassunk újra,, mert az egész éjszakát átsírtam most.

Kitartás! Ha nagyon nem segít semmi, akkor tényleg beszélgess szakemberrel, ez nem szégyen, sok embernek van szüksége ilyen jellegű segítségre.


22 éves 12 hetes kismama

2011. szept. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az első gyerekem én is 22 évesen szültem, de akkor semmi rossz érzés nem volt bennem.Most 24 múltam. Nem érzem, úgy hogy segíteni tudna bárki. Mindig is abortusz ellenes voltam, nagyon, de most ezt érzem kiútnak, mert nem bírom már ezt sem idegileg, sem lelkileg.Nagyon megtörtem.legszívesebben magamat ölném meg, de nem tehetem
2011. szept. 12. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!