Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az rh összeférhetetlenség...

Az rh összeférhetetlenség azonnal kimutatható vagy csak terhesség után? Ha termel ellenanyagot a baba ellened azt ki tudják mutatni?

Figyelt kérdés
Arra lenneék kiváncsi hogy-hogy tüntetik fel a vércsoportos papiron ezeket!
2008. márc. 10. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Sima vérvétlen nem derül ki, a terhesség alatt 3X csinálnak ellenanyagszűrést. Ha ez negatív, az jó, akkor nincs ellenanyag . Ha pozitív, akkor van ellenanyag. Itt még nem mindegy, hogy milyen mennyiségben, de első babánál nem szokott ilyen lenni. Úgy tudom, terhesség alatt akkor sem csinálnak semmit, csak szülés után kapsz egy injekciót, és no problem.

De gond csak akkor van, ha te negatív vagy, a párod pozitív és a baba is pozitív lesz.

2008. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én B rh negatívos vagyok. Az első szülésnél még nem gond (elméletileg). De a babának meg fogják nézni a vércsoportját, és ha pozitív, akkor fogsz egy injekciót kapni, mivel mikor szülsz a baba véréből is kerülhet a tiedbe, és akkor a későbbiekben esetleg kilökődik a következő terhességed. Én is kaptam, a lányom 0 rh+ és nem volt semmi gond a második babánál, sem, de ezután is kaptam, mert ő B rh + lett.
2008. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
No és persze az alapeset,hogy mikor is alakul ki az RH összeférhetetlenség.Negatívos anya,és pozitívos apa esetén alakulhat ki egyáltalán.Ha ez fennáll,akkor nézik az ellenanyagot a véredben.Ha nincs,akkor nem gáz,ha van,akkor sem első babánál,majd szülés után kapsz egy szurit és kész...
2008. márc. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valaszolni akartam de tok jo valaszokat kaptal..;-))

En is negativ vagyok a parom meg pozitiv, elso baboca..nezik az ellentestet de meg nem jelentkezett es remelem nem is fog..szules utan megnezik a baboca rh at..ha negativ akkor no problem..ha pozitiv akkor kapom a szuritmax 72 ora elteltevel a szules utan!

2008. márc. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!