Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemrég voltam ultrahangon (30...

Nemrég voltam ultrahangon (30 hetesen), és a doki azt mondta, hogy a köldökzsinór a kisfiam nyakánál van, de ez önmagában még nem veszélyes, csak a szülés során kell nagyobb figyelmet fordítani rá. Ti mit tudtok erről?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 23. 02:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
REMÉLEM SZERENCSÉTEK LESZ NEKTEK IS,MERT NÁLUNK 2-SZER VOLT A KÖLDÖKZSINÓR A BABA NYAKÁN.A SZÜLÉST ANNYIBAN MEGNEHEZÍTETTE,HOGY HIÁBA NYOMTAM A ZSINÓR MINDIG VISSZAHÚZTA.DE AZTÁN SZERENCSÉSEN KIBUKKANT.
2009. ápr. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerencséd van,hogy már most meglátták!Nekem is 2*szorosan a nyaka körül volt a zsinór-ki tudja mióta-és a 41.héten már,az nst-n csökkent a szivhang,SOS császár lett,s addig csak sejteni lehetett miért rossz az eredmény!Hála Istennek nem lett semmi gond a kicsivel,csak ott az a pár óra volt izgalmas.
2009. ápr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy rosszabb ha a baba testére tekeredik a köldökzsinór (nem tudom igaz-e). Nekem a szülésnél tekeredett a picim nyaka köré, így mindig visszahúzta amikor nyomtam. De nem lett semmi gond! Gyönyörű és egészséges kislányom van!
2009. ápr. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Két gyerekem is született a zsinórral a nyakán. A fiamnak 1x, a lányomnak 2x volt rátekeredve. A szülés közben jobban figyeltek és a kitoláskor, amikor a feje kibújt, szóltak, hogy ne nyomjak, mert leszedik a zsinórt a nyakáról. Ezen kívül nem volt semmi probléma, 9/10-es Apgarjuk volt. Egyébként nagyon sok babának van a nyakán a zsinór. Méhen belül azért nem veszélyes, mert nem a tüdejével az orrán-száján át lélegzik a baba. Szülés során is csak azért figyelnek jobban, mert a zsinór esetleg nem elég hosszú, vagy esetleg ha negszorul, nem lesz jó az áramlás.
2009. ápr. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
megszorul:), bocsi
2009. ápr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a választ, nyugodtabb vagyok így:) mindig bíztatom magam, hogy minden simán fog menni:) még egyszer köszi, és szép napokat mindenkinek:)
2009. ápr. 23. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!