Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez mitől lehet? Árthat a...

Ez mitől lehet? Árthat a babának? Mi az a Vvt süllyedési sebesség?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg a vérvétel eredményét.

A HGB érték 117 lett, a lapon 120-155 között jó, nekem kevesebb.

A HCT értékem is kevesebb lett 0.36, a jó érték 0.37-0.45 között mozog.

A süllyedési sebesség viszont több 26 mm/óra, a 5-18 helyett.

Ez nagy baj?

Csak hétfőn tudok a védőnőhöz menni.


2009. ápr. 23. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A HBG (hemoglobin) egy fehérje a vörösvértestben, ez szállítja az oxigént és a szén-dioxidot.

Ha ez egy kicsit kevesebb, enyhe vérszegénységet jelezhet.

A HCT (hematokrit) a vérben az alakos elemek (vörösvérsejt, fehérvérsejt, vérlemezke) és a plazma arányát mutatja.

Ha alacsonyabb, akkor több folyadékot kell inni. (De ez a 0,36 szerintem teljesen jó.)

A süllyedés során azt nézik, hogy a vér sejtes elemei milyen sebességgel ülepednek le egy adott időintervallum alatt.

Ha magas az értéke, az valamilyen gyulladásra utalhat. A 26mm/óra süllyedés értéked akár a terhességtől is lehet, hiszen változások történtek a szervezetben!


Összességében a leleteid miatt szerintem nem kell aggódnod. (laboros vagyok)

2009. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Kicsit izgulok, bár tegnap voltam 4D-n és egészséges babánk van!

Nem nagyon értem ezeket a leleteket, így köszönöm a megnyugtatást...ha csillagot látok minden bajom van! :)

Próbálok többet inni, mert elég kevés folyadékot iszom, nem szeretem a vizet. :(

2009. ápr. 23. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!