Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai tanácsadás betöltött...

Genetikai tanácsadás betöltött 21 hetesen?

Figyelt kérdés
AFP és UH eredmény miatt kell mennem. 26-ra kaptam időpontot, de akkor már betöltött 21 hetes leszek! Ha ne adj' Isten további vizsgálatok szükségesek (pl. amniocentézis), amiknek több hét, mire megérkezik az eredménye, lehet még bármit tenni?
2011. szept. 15. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem AFP eredmény miatt küldött el a nődokim és én is már 21 hetes voltam akkor. ERről tudok írni. A genetikus azt mondta,h ogy nem érti az orvosokat, hogy ilyennel miért küldik a kismamát genetikára, amikor az AFP már elavult dolog.

Egészséges kisfiam született, de persze én is aggódtam.

Próbálj meg lazítani és boldogságot sugározni a baba felé.

2011. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
24. hétig lehet elvetetni, ha orvosilag indokolt. Korábbra nem tudtál időpontot szerezni? Meg kéne gyorsítani a folyamatot.
2011. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Igen, beindítják a szülést, megszülöd a babát és ő meghal, mert vagy eleve életképtelen vagy hagyják.

Volt barátnőm akinek nyitott hasfala vagy hátgerince volt a babának és így történt. Fent Pesten beindították a szülést, megszülte és kész. Ő 24-25 hetes volt.

Mondta ennél nagyobb borzalmat nem lehet átélni, talán jobb lett volna a császár, de ez volt a procedúra.

2011. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Én is úgy tudom,hogy a24. hétig van mód arra,hogy elvegyék(eü. okból).
2011. szept. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az amnio eredményére 3-4 hetet kell várni (de talán ha pozitív lesz,akkor két hét után már szólnak) és 24. hétig lehet "lépni",szóval szerintem kicsit kései. Amúgy meg légy pozitív,minden ezen múlik!(tudom,én is végig csináltam)
2011. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igaziból a fő ok nálam is az alacsony AFP, és egy vesemedence-tágulat az ultrahangon (az integrált tesztem negatív, a 12. és a 16. heti ultrahangon sem mutatkozott semmi).


Sajnos nem sikerült előbbre kérnem/kapnom, akitől az időpontot kaptam, megkérdezte, hogy mennyi idős terhes vagyok, szóval remélem nem "maradok le" semmiről.


Bízom benne, hogy nem lesz szükség sem magzatvíz-mintavételre, sem terhességmegszakításra.


Köszönöm mindenkinek!

2011. szept. 15. 15:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
ok, nekem volt egy elmért uh-m, 3 feletti nyaki redőt mért egy barom, megcsináltattam a 12. és a 16. heti vérvételt is, azok tökéletesek lettek. Közben több helyen több uh, mert már senkiben nem bíztam, az egyiknél szintén vesemedence tágulatot találtak. Elmentünk a genetikai tanácsadásra, ott szív uh, a tanácsadáson meg leszúrtak ,hogy minek jöttünk ,ezek tök jó eredmények, meg különben is 20 hetes vagyok, meg sem lenne addig az amnio eredménye, amíg lépni lehet. Elküldtek a sunyiba, hogy ne tartsam fel őket. Szerencsére a genetikusnak lett igaza, teljesen egészséges a gyerekünk, lassan 2 éves lesz, már kiütközött volna, ha bármi baj van vele. Szerintem a két vérvétel után Neked is azt fogják mondani, hogy azok jók, ne aggódjon anyuka.
2011. szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Remélem, köszönöm! :)
2011. szept. 15. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!