Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy működik a genetikai...

Hogy működik a genetikai tanácsadás? Mit csinálnak ott?

Figyelt kérdés

Jövő 7 csütörtökön kell mennem genetikai tanácsadásra,mert alacsony lett a MoM érték:0,64

Nagyon félek,főleg az eredménytől,de bízok a legjobbakban...

Köszönöm a válaszokat!

18 hetes km.


2011. júl. 7. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az előre megbeszélt időpontban megjelensz a kórház genetikai tanácsadójánál. Ott felveszik az adataidat, a doki megnézi az eddigi leleteket (kell egy friss uh!), kikérdez a családban előforduló betegségekről, ha volt előző szülésed, arról. Aztán ezeket egybevetve, ha szükségesnek látja, ad egy időpontot genetikai mintavételre. Kapsz egy beleegyező nyilatkozatot és egy tájékoztatót, amit otthon átnézhettek, majd aláírva vissza kell vinni ha mész a vizsgálatra.
2011. júl. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A Bajcsyban ilyen volt:


Becsekkoltam a portán, beutaló alapján semmi eltérés nem volt, ezért a nőci húzta a száját, de beengedett.


Bementem, ültem a váróban 1 órát, aztán kijött a nővér, elkérte a beutalót, és mosolygott, hogy emiatt kár volt idejönnöm, nincs semmi baj :)


Újabb 1 óra várakozás után behívtak a tanácsadó irodába, ahol egy hölgy a családról kérdezgetett - ki hány éves, van-e betegség, ki hogy halt meg, van-e tesó, stb.

Aztán a hölgy elkérte a beutalómat, és elkezdte magyarázni, milyen kockázatok vannak, hogy lehet kihajtani a babát, ha beteg, hogy darabolják fel a méhemben, stb.


Zokogva kiültem a váróterembe, mert az ultrahang még hátravolt. Itt találkoztam ismét a nővérrel, és egy aranyos dokival, aki csinálta a vizsgálatot. 20 percig keresett rendellenességet, nem talált.

Kaptam egy telefonszámot a nővértől, hogy menjek, és ismételjem meg az AFP vizsgálatot.


Másnap elmentem erre a magánklinikára, 7 ezer forintért ugyan olyan eredményre azt mondták, semmi baj nincs.


Két napra rá megcsináltatta a méhlepény-mintavételes biopsziát, még mindig sík idegen... Be kell feküdni egy fél napra, átszúrják a hasad, a méhed, miegyéb, nem egy kellemes dolog, de persze a gyermekéért sokmindent kibír az ember.


Azóta eltelt 3 hét, voltunk 2 kórházban, 2 magánklinikán, az orvosomnál is, 4D-n, és eddig minden a legnagyobb rendben van :)


Kicsit dühít, hogy feleslegesen rémisztgettek :(


KÍVÁNOM, hogy a te ijedelmed is bizonyuljon feleslegesnek, mert hidd el, az esetek nagy részében csak ijedtségről van szó, nem tényleges bajról.


BOLDOG BABAVÁRÁST! :)

(bocsi, jajj de hosszú lett :)

2011. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató választ!Reméljük mi is a legjobbakat.

a védőnőm olyan drasztikusan állította be,hogy azóta alig birok enni,aludni.Folyton azon jár az eszem mi van ha nagy bajt találnak..Kedden megyek a fogadott dokimhoz uh-ra,ő már azért tud valamit mondani...

2011. júl. 7. 18:22
 4/13 anonim ***** válasza:
Jaj!Ezt a védőnő mondta neked? !? na, akkor előbb várd meg a doki mit mond! Én sajnos már egyre kevésbé hiszek a védőnők szakmai meglátásaiban, ítéleteiben (tisztelet a kivételnek, persze!9.
2011. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vagyok a hosszúválaszos :)


Ezek szerint téged is sikeresen halálra rémisztettek... Nyugodj meg, 100000 terhességből csak 1-nél állapítanak meg rendellenességet, de az sem mindig akkora gond, hogy amiatt ne tarthatná meg az anyuka a babát!


Gondolj csak bele, a pajzsmirigy alulműködés, a cukorbetegség, de valamilyen szinten még az allergia is genetikai rendellenesség, mégis mennyien élnek ezekkel!


Ne aggódj :)

2011. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ugye mivel a MoM érték a 0,7 alatt van(0,64)Így azt mondta a védőnő hogy mindenképp genetikára kell mennem mert nagy az esély a kromoszóma rendellenességre.Azzal nincs is semmi gond,hogy mondta csak azzal ahogy.Szinte majdnem elájult annyira átélte és ezzel halálosan megijesztett...

Dokim viszont azt mondta,hogy lehet attól is hogy nem időben vették le a vért,de az uh. majd többet mond.

2011. júl. 7. 19:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Mondom, hasonlókon mentem keresztül, 3 hét görcsölés, és számos orvos után derült ki, hogy minden oké...


Ne aggódj!

2011. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
:) Véééédőőnőők... Szörnyűek tudnak lenni. Az enyém egyszer halálsápadtan közölte, hogy "sajnos rossz lett az AFP eredmény"... erre én néztem bambán és csak ennyit tudtam kinyögni: "épp holnap megyek a laborba, AFP-t csináltatni!"... Ugyanis 4 héttel korábban adott beutalót, amit én nem vettem észre, szépen beadtam a laborban a lányoknak. ők meg mit sem sejtve levették a vért és meg is csinálták a vizsgálatot. Majd a kedves védőnőm már a jó időben is adott beutalót. Szóval nekem kétszer csinálták, egyszer 12, egyszer meg 16 hetesen. És még majdnem elkezdte az ijesztgetős dumát is. Remélem, nálad is csak a védőnő okoskodik és tényleg hamarabb vették le a vért. Mondjuk az AFP alapján nem is minden doki küld tovább, ha a többi vizsgálat eredménye jó.
2011. júl. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Menzesz szerint 15+3 hetes voltam a vérvétel idején.

Nekem azt felejtette el a védőnőm mondani hogy 12 hetesen el kell mennem egy vérvételre ami Down kockázat szürést végeznek és itt nálunk még ingyenes.....

Annyit mondott hogy 12 hetesen uh..16 hetesen afp...

És persze most mossa kezeit..Mert ha akkor elmegyek a vizsgálatra akkor most többet tudnék...A kislányomnál még nem volt ilyen,nem tudtam hogy most lehetséges ez..Neki kellett volna mondani.Múlt 7en voltam nála,elméletileg kellett volna haskörfogatot mérnie meg szívhangot hallgatnia,de nem tette.A dokim meg számon kérte...

2011. júl. 7. 20:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor nem csoda, ha alacsony az érték! Az AFP-t betöltött 16 hetesen kell megcsinálni. Tehát neked korán végezték el.
2011. júl. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!