Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gond lehet? Vagy ne aggódjak?...

Gond lehet? Vagy ne aggódjak? A miómám miatt.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. 7 hetesen volt egy pici barnázásom, rohantam vele dokihoz. De mivel a magándokim akkor épp nem rendelt, és sztk-ba nem megyek, elmentem ahoz aki épp rendelt magánúton. A doki észrevett a méhemben egy miómát a hátsó falon.2cm-eset. (erről a dologról akkor rendesen kikérdeztem, mivel soha előtte nem hallottam erről a jelenségről, és nekem egy kissé új volt. azt mondta a legrosszabb ami történhet, h elvetélek, ha a méhlepényem és a mióma egy helyen van)A barnázás egyébként nem ettől volt. Utrót kaptam rá.

2 hét mulva mentem a saját dokimhoz. 9 hetesen. Minden oké volt, és a miómát kérdeztem tőle is. Megnyugtatott, h nem fog gondot okozni, megnéz uh-on. de ő melső falon talált, és csak 9mm-eset. Tapintással nem is érzékelte azt amit a másik doki igen.

Ezután azt mondta a dokim, h tényleg nem kell emiatt aggódnom. Jelentéktelen, és fölösleges aggódnom. Figyelemmel kísérjük, és nem lesz gond.

Eközben 12 hetes lettem. Ujra controll. De miómát nem látott sehol. Már föl sem írta a lapomra.

Mostmár a 20 hetes uh-on voltam ott sem tett említést arról, h esetleg valami más is lenne a méhemben a kisfiamon kívül. Aki szépen fejlődik, rugdos, érezhetően, és minden eredményem tökéletes.

Viszont a hátsó falon van a lepényem. És a doki aki azt mondta h ő ott lát egy 2 cmes miómát, azt mondta ha a méhlepény és a mióma egy helyen van, lehet vetélés is.

Viszont a dokim erről nem tett említést? Ti mit tennétek a helyemben? Foglalkozzak a dologgal, és menjek el egy 4d-re emiatt, egy semleges emberhez, és idegesítsem föl magam, vagy higyjek a dokimnak. És majd szól ha gáz van.


2009. ápr. 23. 12:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs, h kissé hosszú lett, remélem értitek a történetet, és tudtok tanácsot adni. Köszi mindenkinek aki időt szakít és elolvassa.
2009. ápr. 23. 12:36
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nem vagyok orvos,de nekem is voltak hasonlo problémáim,és én azt tudom Neked javasolni,h lásson több orvos is,mert az a biztos!4D-re meg mindenképp,mert megéri minden szempontbol.És gondolkozz a lehetö legpozitivabban!
2009. ápr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pozitívan gondolkozok. Nem is törődök vele. Hisz úgy érzem minden oké. Ha valami gáz lenne, biztosan látszódna az uh-on. A doki szólna. Nem hinném h ilyesmit elhallgatna.
2009. ápr. 23. 12:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Igy van,ha lekiismeretes a dokid,és valami baj lenne,biztosan szolt volna.Igy elég figyelni minden vizsgálatkor.Boldog babavárást Neked:)Elsö voltam.
2009. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ugyanígy voltam, mint Te.A terhesség legelején vették észre a miómámat.Nekem is kb ezt mondta a doki, hogy mi lehet a következménye. Amikor a 12 hetes ultrahangra mentem akkor már nem nem lehetett látni a miómát, mert már takarta a baba, és nekem sem tett azóta sem említést róla. Voltam 4d uh-on 27 hetesen, de ott sem látták, mivel takarásban van.Én nem nagyon foglalkoztam azóta vele, mivel már a placenta régen kialakult, és biztosan jó helyen tapadt meg, mert különben már baj lett volna. Én a helyedben nem aggódnék ennyire, de ha nagyon idegesít a dolog, akkor keres fel egy szakembert, bár valószínű, hogy ilyen terhességi korban már nem fogják látni, 4d sem.

33 hetes kismama

2009. ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a 2.terhességem előtt derült ki,hogy van egy pici miómám.Soha semmi gondot nem okozott,azt mondta a dokim,ha elkezd növekedni akkor van gond.Azóta már megszültem,és a mióma ugyanakkora maradt.
2009. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!