Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet megindítani a...

Hogyan lehet megindítani a szülést?

Figyelt kérdés

Milyen tórnával? Milyen módszerekel? Otthoni praktikákal?

Várom segítségeteket.


2011. szept. 16. 11:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Megindul az magától, nem kell siettetni... egyébként a sexet és a málnalevél teát szokták javasolni, de szerintem ezt inkább beszéld meg a dokiddal, nehogy baj legyen belőle. Szép szülést kívánok!
2011. szept. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
kösszi
2011. szept. 16. 11:26
 3/16 A kérdező kommentje:
és a borsmenta tea?
2011. szept. 16. 11:27
 4/16 anonim ***** válasza:

A málnalevél segít a méhszájpuhításban, hogy könnyebben tágulj. A borsmentát nem tudom.

A szex sokaknak beválik. S a melegvizes fürdő is segít.

Ajánlani szokták még a tonicot, kólát...de igazából, ha nem akar jönni a baba, akkor is nem is fog.

Én túlhordtam és örültem volna már ha kibújik, de jó, hogy nem siettettem, mert kicsi babám született, tehát tudta ő, hogy még bent kell maradnia.

2011. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A szex. De azon belül is az orgazmus.
2011. szept. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Várom a további ötleteket és észrevételeket.
2011. szept. 16. 11:59
 7/16 anonim ***** válasza:

Igaz a közhely, miszerint a baba, ha még nem is készülődik kijönni, ezektől a csodáktól sem fog.


A tonik már közel sem olyan tonik, ami elősegíti a beindulást. Talán az orvosi tonik, ha lehet egyáltalán még olyat kapni, a kinin-tartalma miatt. De a boltban kapható szénsavas üdítőitalok közül egyik se ér semmit. (Tudom, mert 34 hetes pocakos vagyok, és évek óta tonik-mániákus vagyok, most sem mondtam le róla, és semmi bajom se nekem, se a babának.)


Ricinusolaj. Kórházban, műtétek előtt szokták adni a betegeknek, hogy kitisztuljanak a beleik. Elméletileg elég kemény hasmenést indít be, beindítja az egész tápcsatorna mozgását, ezáltal a méhedre is nyomást gyakorol. De, hogy őszinte legyek, szerintem ez sem hat. Legalábbis rám nem. Régen műtét előtt nálam semmiféle bélmozgás nem indult meg a hatására, szóval mosni kellett. Anyukámnak viszont idén volt egy műtétje, miután beadták neki a ricinust, rá fél órára 3-4 percenként rohant a wc-re. Mondtam is neki, hogy inkább trónoljon odabent, ne rohangáljon ki-be állandóan. És borzalmas az íze, ha mást nem, hányingert lehet el lehet érni vele.


Bábakoktél. Ebben is ricinusolaj van, csak valamilyen szinten elviselhetőbbé teszi az ízét a hozzá kevert barack/narancslé és pálinka/vodka. Állítólag pár órán belül megindítja a szülést.


Kék indiángyökér. Tiltott gyógynövény, ha jól sejtem, nem véletlen a tiltás, biztos nem olyan "csekély" a hatása, mint a málnateának vagy borsmentának, vagy bármi más hasonló csodanövénynek. De bosziktól biztos beszerezhető valahonnan.


Cici masszírozása és szex. Masszírozás közben oxitocin szabadul fel a szervezetben. Biztos hallottál már róla, hogy kórházban is ezzel a hormonnal bombáznak, hogy beinduljon, csak a kórházi azért kicsivel nagyobb adag. Egy jó szex után természetesen az orgazmus, ez magától értetődő. Meg a spermában lévő prosztaglandin, ami bár szülést nem indít be, mert ahhoz kevés egy adag, de segít a méhszáj nyílásában.


Forró fürdő. Alhasi vérbőséget okoz, ez is rásegíthet, bár szerintem a terhesség vége felé a fertőzésveszély miatt nem ajánlott. Nem tudni mennyire van nyitva a méhszáj, mik juthatnak be a vízből és mik nem.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. De amúgy orvos, oxitocin, és kész. Ez a legbiztonságosabb.

2011. szept. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Bábakoktélt hol lehet kapni?


Ricinus olajt is hol lehet kapni ?

Ricinus olajat hogyan kell alkalmazni?

2011. szept. 16. 12:55
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem az oxitocintól sem jött ki. :)

Úgyhogy garancia nincs.

Ha állandóan tonicot iszol, akkor már immunis vagy rá. Én is szeretem és nem is gondoltam, hogy ettől beindulhat, de hát valakire lehet hogy hat...


Kérdező, megkérdezhetem, hogy miért akarod, hogy kibújjon a baba? Már túlhordtad vagy van valami más ok?

2011. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

és a borsmentát hogyan kell alkalmazni?

lehet tea formájában is fogyasztani vagy krém ?

Mennyit kell alkalmazni?

2011. szept. 16. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!