Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki túlhordta a babáját és...

Aki túlhordta a babáját és úgy kellett megindítani a szülést a 42-ik héten ugye nem lett baja a babának?! És ha be kell feküdni milyen vizsgálatok vannak? Magzatvizet néznek hogy nem zavaros-e?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, néznek magzatvizet. Igazából ez az egyik legfontosabb. Ha találnak benne valamit (vért vagy meconiumot) akkor azonnal megindítják a szülést vagy császár.
2010. júl. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem néztek magzatvizet, de minden nap 2-szer volt ctg és hetente 2 oxytocin-terhelés (mellstimulációs).Áramlásvizsgálat...Sehova nem haladtunk, nem tágultam, a végén kaptam jó nagy adag oxy-t, attól már rosszul voltam, de mégsem indult. A doki végül azt mondta, hogy császár. Nem bántam, mert így 10/10-es lett az apgar és kiderült, hogy téraránytalanság volt+ a köldökzsinór 2-szer rá volt tekeredve, ezért nem indult szegény lefelé. Ha erőltetjük a természetes szülést (lehet, hogy nem is lehetett volna), akkor nem indult volna ilyen jó esélyekkel az életben.
2010. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fiam 42-re született. Egy hétig voltam kórházba, minden másnap oxitocinnal indítottak, de nem sikerült (mindig csak 30 percig folyt). Magzatvizet csak az utolsó pár napban néztek.

Végül magától indult, 14 órát vajúdtam vele, rossz volt a szívhang, nem szállt le a feje (remélem így mondják), végül császározni kellett, nagy baba volt a plusz két hét miatt. Már volt kaki a magzatvízbe, végül még egy hétig benntartottak minket mert úgy nézett ki tüdőgyulladást kapott.Branullel a feje búbján hozták mindig szopizni. :(

Már kutya baja :)

2010. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!