Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnőm azt mondta kérdezzem...

A védőnőm azt mondta kérdezzem meg a 12 hetes UH-on hogy szükséges-e genetikai ultrahang, de itt mindenki azt írja, hogy a 12 hetes az az. Segítene valaki? Én már nem tudom mi micsoda?

Figyelt kérdés
Most akkor mi az a genetikai UH? Mi a különbség e között és a hagyományos UH között?
2009. ápr. 23. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

A 12 hetes ultrahang a genetikai ultrahang, akkor szűrik ki a Down-kórt. Nyaki redőt mérnek és az orrcsontját nézik. A "hagyományos" UH-on "csak" megmérik a kicsit.

Elég nagy badarságot mondott a védőnőd, mert ez kötelező, nem pedig eldönti valaki, hogy szükséges-e.

2009. ápr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom (legalábbis nekem igy mondták, amikor terhes voltam), hogy a 18. heti a genetikai, akkor nézik meg a baba fő szerveit. A 12. heti uh is fontos, akkor a nyaki redőt mérik.
2009. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Genetikainak a 18 hetit (is?) szokták nevezni.

Mindkettő(12, 18 heti is) kötelező.

Ha 12 héten gyanús a nyaki redő, akkor szoktak elmenni külön szakértőhöz-genetikus tanácsadóhoz- aki jobban megnézi a bébit. (ismerősömmel legalábbis így volt) Lehet hogy erre gondolt.

Javasolhatnak magzatvízvételt is, ha nem megnyugató az eredmény.

2009. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A 12. heti ultrahangot hívják valóban genetikai UH-nak. Tulajdonképpen ugyanolyan UH, mint a többi, csak nagyon alaposan meg kell nézniük, hogy látszódik-e bármiféle genetikai rendellenességre utaló jel, ami alapján indokolt lehet további genetikai (kromoszóma) vizsgálat.
2009. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintema sima uh-on csak alapvető dolgokat néznek: él e a terhesség, baba mérete, ez általában legalábbis nálam 2-3 percig szokott tartani.A genetikai 12-,18 hetes stb Uh-on részletesen megvizsgálják a babát: gerinc, koponya, agy végtagok,belső szervek, nyakiradő, orrcsont stb, és ez kb nálam 15-20 percig tartott.Remélem tudtam segíteni.De ez csak az én véleményem.
2009. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A 12. heti UH a durva fejlődési rendellenességet nézik, megmérik a nyaki redőt (ennek értéke ekkor nem haladja meg a 2-3 mm-t, ez esetben a genetikai fejlődési zavarok kockázata alacsony).

A 18. het körülit hívják genetikai uh-nak, ekkor az AFP lelet birtokában végzik a vizsgálatokat.

De sem az egyik sem a másik nem választható, nem az alapján végzik el, hogy szükséges-e. Egyszerűen kötelező.

[link]

2009. ápr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
17:53 as 91% válaszadó,ugyanezt írtam volna!
2009. ápr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A balassagyarmati kórházból csak akkor küldenek genetikai uh-ra, ha rossz az AFP eredmény.
2009. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadónak. Elég érdekes lehet akkor az a kórház, mivel az Afp-re már az orvosok sem nagyon adnak, mert nem megbízható. Az ultrahangon meg elég sok mindent látnak. Én aggódnék, ha csak az afp-re hagyatkoznának, a genetikai ultrahangot meg nem tartanák fontosnak. Pont fordítva fontos!!! 2 genetikai ultrahang KÖTELEZŐ, a 12 hetes és a 18 hetes, de utóbbi a legfontosabb!
2009. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A 20:44es vagyok, pedig ott úgy van, én is csak a rossz AFP erdményem miatt kerültem el genetikai uh-ra. Sok furcsaság van abba a kórházba, vagyis mások a szokások mint amiket itt olvasok.
2009. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!