Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csak a 36 hétig ajánlják...

Miért csak a 36 hétig ajánlják a magne b6 szedését?

Figyelt kérdés
Mondjuk az én dokim 38 hetet mondott hogy addig nyugodtan szedhetem de már 3 hete nem szedem. Pedig sokat görcsölök és feszül a hasam amit a magne b6 elmúlasztotta. Mi van olyankor ha valaki mondjuk 40hétig szedi? Miért csak 36 hétig ajánlják? 37 hetes kismami
2011. szept. 17. 11:22
 1/10 Gondola ***** válasza:
100%
Szerintem azért,mert a görcsöket enyhíti,s így esetleg a szülésnél nem lesz megfelelő az összehúzódás.
2011. szept. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Méherősítő és valamilyen szinten "szülésgátló" hatása van. /megakadályozza a méhösszehúzódást, vagy valami ilyesmi/
2011. szept. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mehlazito vagyis kontrakciogatlo, igy meg a joslofajasokat is gatolhatja, amik segitenenek felkeszulni a mehednek a szulesre.
2011. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy nálam a magnézium miatt történt-e a dolog vagy sem, de nekem a 38. hétig kellett szednem, mert nagyon sok jóslóm volt a 36. héttől és nagyon erősek is voltak, és a doki mikor megvizsgált, mondta, hogy ajaj, nem lenne jó, ha előbb érkezne a babám. Így a 36. hét után is ajánlotta a magnézium szedését.

Nekem jóformán leállította a jóslófájásokat, de olyannyira, hogy utána mikor abbahagytam a szedését, sem tértek vissza. Végül a 41. héten indítani kellett a szülésemet.


Szóval azért nem érdemes már ilyenkor szedni, mert meggátolja a méhösszehúzódásokat.

A 36. hét után elvileg már bármikor megérkezhet a babád, már elég érett lesz az életre, így felesleges meggátolni az érkezését.

2011. szept. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Milyen időközönként szedted a magnéziumot előtte?
2011. szept. 17. 12:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Előtte naponta 2x1-et szedtem kb. a 28. héttől.

A 36. héttől 3x1-et kellett szednem.

2011. szept. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a 39-ik hétig szedtem, akkor magamtól hagytam abba. 16 óra vajúdás után császároztak, többek közt, mert nem tágultam. Szerintem a mg miatt volt a sok probléma.
2011. szept. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor még jó hogy nem hallgattam a dokira hogy szedjem még. Én azelőtt is csak akkor szedtem mikor nagyon görcsöltem 1 héten 1 szemet ha bevettem. A dokim kérdezte hogy szedem e mondtam hogy nem és erre ő mért nem, ne akarjak megszülni. Pedig én is úgy gondolom 36 hét után már jöhet. Akkor mondjuk még 35 hetes voltam , de még se szültem meg pedig nem szedtem semmit.
2011. szept. 17. 22:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül a b6-tól kellett császározni. Feleségen 41. héten is szedte, burokrepesztés után 4 óra alatt spontán megszült.
2011. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze nem mindenkire hat egyformán, viszont sokaknál "jól" hat a magnézium és "visszafogja" a szülés beindulását.

S persze van akire meg nem hat sehogy.

2011. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!