Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van még valaki, aki pár...

Van még valaki, aki pár nappal a pozitív teszt után kicsit megijedt az anyaságtól?

Figyelt kérdés
Hát én most pont így vagyok vele, persze nagyon szeretném a babát, remélem minden rendben van vele és rendben is lesz, de közben egy kicsit megijedtem, ez nagy változás lesz, igaz még az elején vagyok, még orvosnál se voltam, de kicsit ijesztő is!!! Örülök is, boldog is vagyok, közben attól is félek, nehogy valami baj legyen a babával, nehogy elmenjen, de közben az anyaságtól is félek!!! Vagy csak a hormonok játszanak velem???
2011. szept. 19. 06:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit megijedni? Én nagyon megijedtem és most a 27.hétben sem tudom azt mondani, hogy csak egy kicsit félek!

Persze az ember próbál megnyugodni meg nyugodt maradni, nade amikor egy ilyen kis életért vagy felelős...

Meg olyan más az is, ha egy nő fejben eldönti hogy gyereket szeretne és anya akar lenni, de amikor ez valósággá is válik, az őrület :) de egy csoda!

Szép és nyugodt babavárást! :)

2011. szept. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, próbálok megnyugodni!!!
2011. szept. 19. 06:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel egész életedben így leszel :)

A nagy boldogság mellett nagy felelősség is az anyaság és nincs visszaút. Ezért érdemes inkább a boldogság részére koncentrálni. És hidd el, meg lesz benned az erő és az érettség - jól van ez az egész kitalálva, szép fokozatosan tanul bele az ember lánya... Először azon izgulsz, hogy bent maradjon, utána, hogy rendben megszülessen, aztán, hogy ne legyen beteg vagy eszik-e eleget vagy ne essen el az első lépéseknél... Bízz magadban és a babádban, ahogy ő is bízik benned, és nyugi, minden szépen megy majd :)

2011. szept. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 fiam van,és még néha most is "megilyedek" az anyaságtól!Az ember számára elképzelhetetlen dolgokat tartogat egy egész életen át!Jót és rosszat is egyaránt!

Boldog babavárást és anyává válást!

2011. szept. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek!!! :)))
2011. szept. 19. 07:06
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

AJAJ!



Az első igazi sokkhatás volt, mert becsúszott sé nem számítotttunk rá.


De a másodiknál is egy pár napig eléggé magam alatt voltam.

2011. szept. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is megijedtem pedig már van egy fiam, még most is meg vagyok ijedve, mikor napokon belül jön a pici tesó. Néha ránézek a fiamra és el se hiszem hogy tényleg én vagyok az anyja, egy ekkora gyereknek. Ez óriási változás, sosem lesz már semmi a régi. Én talán az anyaságtól számolom a felnőttséget, mert örökre felelősséget vállaltam vele valakiért. Ez persze csodálatos de egyben nagyon rémisztő érzés is.
2011. szept. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos a kislányom és sokszor még mindig összeugrik a gyomrom, hogy úr isten, mihez kezdjek egy-egy szituációban? Nagyon akartam már babát, és mikor összejött, hetekig az járt az agyamban, hogy nem vagyok normális, hogy lennék én képes felelősséget vállalni egy másik emberkéért, stb... Aztán amikor megmozdult a pocakban, már alig vártam, hogy kijöjjön és gondoskodhassak róla. :) Vannak napok, mikor úgy érzem, hogy lemaradok dolgokról, mert gyerekem van, aztán rájövök, hogy sokkal jobb dolgokban van részem, mert ő van.

Ne izgulj, lesznek hullám völgyek, ez egy ilyen dolog. Sokszor szeretnék kifutni a világból, de vinném a lányomat is! :D

Gratulálok a babához, boldog babavárást kívánok! :)

2011. szept. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12 hetes kismama vagyok, de még mai napig is "hisztizek" a páromnak, sírok, mert félek. Nekünk most 5 hónapos a kapcsolatunk, nagy a korkülönbség, és hát nem is terveztük a babát, ugye. Pedig tudom, hogy nem kell félnem, hiszen mindenben mellettem áll, akarja a picit, és engem is, és örül annak, hogy van egy biztos pont (én) az életében.
2011. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is!!! :)))
2011. szept. 19. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!