Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb 5 hetes lehetek. Az normáli...

Kb 5 hetes lehetek. Az normális ilyenkor, hogy tegnap este óta szúródik a jobb petefészkem? Ugye ez nem méhenkívüli terhesség jele?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 25. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szió!

Nagy valószínűséggel nem. Nagyon sokan tapasztalnak főleg a terhesség elején ilyen érzést. Nekem is volt néha, bár nekem viszonylag könnyű terhességem van, csak hirtelen mozdulatnál éreztem ilyet.

Gratula a babádhoz!

Boldog babavárást!

22 hetes km.

2009. ápr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Normális jelenség. Nekem is szúrkált. Tágul a méh. És később, a 17. hét környékén erősebb fájásaim voltak, nagyon megijedtem, aztán 3-4 nap alatt elmúlt. Nagyon könnyű terhességem van, meg is köszönöm majd a kisfiamnak, ha kibújik. Nyugodt és boldog babavárást.29 hetes km.
2009. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia!


"Nyugi" , ha méhen kivüli terhességed lenne egyrészt előbb jelentkeztek volna már a fájdalmak; másrészt nem szúródna, hanem görcsölne és vérezne iszonyúan!

5hetesen már nem lehetsz méhenkivüli terhes, mert szétszakítaná azokat a szöveteket , ahol épp beágyazódott helytelenül (leggyakrabban petevezeték)szóval ezek tényleg a méhed illetve a környező részek növekedésének , "nyúlásának" jelei.

2009. ápr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

NNaaa!

A szurkálás semmit nem jelent!

Attól még lehetsz méhen kívüli is meg rendes terhes is.

Én 2 szer voltam méhen kívüli és semmit nem éreztem, csak az uh-on látta a doki, hogy gond van. És az 5-7 hétig általában nem okoz az sem gondot, hanem amikor már nagyobb a magzat és szétfeszíti a petevezetőt. Nálam elhalt a vezetőben és egyszer kiürült egyszer meg laparaszkópia lett belőle.

Azóta van egy lányom, volt egy missed abom, és most megint kis terhes vagyok, méhen belüli, de még csak petezsákot láttak...

Szóval ne állíts fel magadnak diagnózist, a szurkálás természetes. Ja nekem annyi volt a méhen kívülinél, hogy sötétbarna csöpp-csöpp jött néha, amúgy semmi.

2009. ápr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nyugodj meg, ilyenkor teljesen normális ha 5-7. hét környékén szúr a petefészek. A sárgatest hormon miatt van, ugyanis ha neme estél volna teherbe, akkor ezidőtájt lenne peteérésed. A szervezet és a hormonháztartás pedig nem áll át egyik napról a másikra, emiatt az a petefészek, amely egyébként a soros lenne a peteérésben, az dolgozna.

Plusz erre jön még az is, hogy a méhszalagok elkezdenek megnyúlni.

Az első terhességemnél Én is tartottam a méhen kívüli terhességtől emiatt a fájdalom miatt, de a dokinak mikor elmondtam, megnyugtatott, hogy csak arról van szó, amit az előbb írtam. Aztán persze Nekem is beugrott, elvégre egészségügyis vagyok, de olyankor, mikor az ember maga van benne a dolgokban, hajlamos elfeledkezni dolgokról.

A mostani terhességemnél is uyganez volt, de mostmár nem ijedtem meg tőle.

16 hetes kismama

2009. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!