Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Néhány jó tanácsot egy cukorbe...

Néhány jó tanácsot egy cukorbeteg kismamának? Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
28 hetes kismama vagyok, terhelés után 8,2 volt az eredményem. Most diétát kell tartanom, s két hét múlva kontroll? Segítsetek már egy picit, ti mit esztek pl. vacsira, ebédere? Mi az, amit mindig ehetek? Van esetleg amit korlátlanul bármikor?Néhány jó és gyors zöldséges receptet is szívesen fogadnék. Vagy ha tudtok ajánlani olyan oldalt, ahol ilyen recepteket találok, nekem már az is segítség.
2011. szept. 23. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
én vasárnap leszek 28 hetes nekem is diétáznom kell az éhgyomri:4,6 volt terhelés után 7,8 én félek féltem a babát, mert 3. baba és a két fiuval nem volt magas 30 éves kismama
2011. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


Esetleg itt próbálj segítséget kérni.

2011. szept. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Küldök egy táblázatot, ott nézd meg, miben nincs szénhidrát, azt eheted korlátlanul.

Ilyenek pl. a húsok.

[link]


húsi párolt zöldséggel tuti jó lehet, én Vettem Norbis kenyeret, azt ettem rendes helyett.

én mindenből ehettem, csak mértékkel. a gyümikkel is óvatosan kell bánni.

2011. szept. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Szénhidrátot csak délelőtt.

Gyümölcsöt csak délelőtt.

Tejtermékek (nem a cukros gyümölcsjoghurt) bármikor. (sajt, túró, tejföl)

Hús, szalámi bármikor.

Zöldség bármikor.

2011. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolóval nem teljesen értek egyet...

Szénhidrátot minden étkezésre kell enni, úgy, ahogy az orvos előírja (pl. ebédre 50 gramm, vacsora 30 gramm, vagy más elosztásban, ahogy a doki előírja)

A tejtermékek (főleg a tej) általában reggel tilos, mert nagyon felviszi a cukrot az emberek többségének.

Jó, ha van otthon vcmérőd, így ki tudod kísérletezni, hogy mi dobja meg nagyon és mikor a cukrodat. (pl. tejet én reggel nem ihatok, de tízóraira már simán)

2011. szept. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért a húst, szalámit, stb. is csak módjával, mert terhesség alatt alapból magasabb a koleszterin szint, és ilyenkor cukrosan sokszor a szénhidrát helyett ezekből többet esznek és így plusz egy problémát szereznek maguknak. Sajnos, ezekkel is vigyázni kell. Az egészséges középút a jó.

Kérdező, ha elmész diabetológushoz vagy dietetikushoz (ha nem voltál, kérjél a háziorvosodtól vagy nőgyógyászodtól beutalót vagy menj el magadtól), kiír neked egy szénhidrát diétát. Általában 130-180 g-ot ehetsz egy nap, fontos, hogy napi 5-6 étkezés legyen, mindig ugyanakkor. Fontos a rendszeresség. Mindent elmond majd a doki. Itt egy példa táblázat, hogy étkezésenként mennyi szénhidrátot ehetsz: [link] Itt pedig egy táblázat, miben mennyi szénhidrát van: [link] Ha van mérleged otthon, mindig tudod mérni magadnak.

Pl. reggelire egy zsömlét tudsz enni felvágottal, sajttal, zöldséggel. Vagy kiméred a zabpelyhet és megfőzöd magadnak, egészséges. Ugyanúgy joghurt, bármi. Ebédre husi, zöldséggel és egy kis krumplival, amit kimérsz magadnak.

Édességet, szőlőt tilos, a többi szénhidrátos ételtből csak annyit, amennyit egy étkezés alatt megehetsz. Ha nagyon nagy édesség hiányod van, akkor ehetsz diabetikus csokit, abból is figyelni kell a szénhidrátot és inkább ritkábban, mert nem túl egészséges.

Nem is értem, hogy ilyen értékkel, miért nem küldtek el dietetikushoz... Érdemes elmenni.

És persze, minden étkezés után pontosan 1 órával meg kell mérni a cukrodat, nem pontosak ezek a készülékek és nem kell megijedni, de azért fontos nézni, és ha nem megy le vagy nagyon magas gyakran, akkor sos doki. És ismételd meg persze a vizsgálatot, de általában végig kell diétázni, érdemes tanácskoznod egy szakemberrel, pontosan hány grammos legyen az a diéta.

2011. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem is 8,4 az egy órás és 8,2 lett a két órás terheléses cukrom:((

Rögtön diétára fogtak, 150gr-os diétán vagyok 25-25-50-20-30 leosztásban.

Mindenképp beszélned kell egy szakemberrel, aki megmondja, h pontosan mennyi és milyen összeállításban kell a megadott napi szénhidrát mennyiséget elfogyasztanod.

Nekem a Honvéd kórház terhességi diabéteszes osztályán tanították be, napi 3x mérem a cukrot, nagyon szépen beállt.

Nekem nagyon bejött az Update házhozszállított tálcás kaja, pontosan fel van tüntetve az étel CH tartalma, amúgy meg, ami nincs a tiltólistán (amit szakember ad - priviben nagyon szívesen elküldöm neked, amit én kaptam a Honvédban)mértékkel bármit - persze odafigyelve a CH-ra és mérni minden ételt, h pontosan tud mennyi szénhidrátot viszel be.

Oda kell arra is figyelni, h lassú v. gyors felszívódású az a szénhidrát, de egy kis odafigyeléssel nagyon szépen kordában tartható a vércukor szint.

Nekem már nem is megy 6 fölé étkezés után 1 órával, pedig a legmagasabb érték 7 lehet.

Remélem segítettem, ha bármi kérdésed van szívesen segítek:))

35 hetes km

2011. szept. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én 24 hetes kismama vagyok a 3. Terhességem. Az első 2vel nem volt semmi gond a cukrommal, most viszont terhelés után 8-as volt. Hétfőn kell befeküdnöm amikor 24 óra alatt 8x nézik a cukrot. Voltam dietetikusnál is, aki a diétát erőltette azonnali hatállyal. A cukor magasabb értékét a stressz is befolyásolhatja. Én nem kezdtem el azt a diétát amit mondtak, hanem jobban odafigyelek hogy mit eszek, és a cukrot sem vontam ki az étrendemből. Mert ilyen esetekben csak a magas cukor veszélyeire hívják fel a figyelmet, és egy szó sem esik arról hogy ha valaki egyből elkezd diétázni és emiatt leesik a vércukorszintje, az súlyosabb mint az 1-2 értékkel magasabb cukor. A nagymamám cukorbeteg volt, én inzulinoztam évekig, így sajnos tudom hogy mit kell tenni.

de ezt mindenki döntse el egyénileg hogy a diétát milyen módon tartja be.

és mégegy jótanács. Akik diétáztok, tartsatok magatoknál mindig valami édességet és ha rosszul érzitek magatokat, akkor azonnal fogyasszátok el, mert a leesett vércukorszint nem játék és nagyon súlyos következményekkel jár

2011. szept. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A diétának pontosa az a lényege (és betartva a hatása), hogy egyenletes szinten tartja a vércukrot, tehát nem fog sem nagyon kiugrani, sem nagyon leesni. Mérni kell, odafigyelni, betartani (pl. ezért is fontos a 3 óránként evés, ha ebből egy kimarad, akkor pl. először nagyon leesik, utána pedig hirtelen megugrik a cukorérték és pont ezt kell elkerülni!)és nem lesz semmi baj.

De pl. tartósan 8 feletti értékkel én nem mernék végigcsinálni egy terhességet, és nem magam miatt, hanem a baba miatt, akinek így jó esélyei lesznek a születés utáni komplikációkra és aztán később egy 1-es típusú cukorbetegségre.

2011. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves előző, annyit jegyeznék meg, hogy nem mindig hat a diéta, akármilyen pontosan tartod be. Ezért is kell mérni minden étkezés után a cukrot és rendszeresen visszajárni terhelésesre. Mert, bizony, van, hogy nem hat a diéta és befektetik a kórházba a kismamát vagy végső esetben inzulint írnak ki. Sajnos.
2011. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!