Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha én megijedek nagyon valamit...

Ha én megijedek nagyon valamitől, akkor azt a babám is érzi a hasamban?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Bár itt azért nagyon nem mindegy, hogy hány hetes terhességről van szó...
2011. szept. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hú, köszi a gyors választ. 14 hetes vagyok.
2011. szept. 24. 17:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egyértelműen nem a válasz. Nincs még idegrendszere igazán...


Szerintem egy egyszeri ijedtség később sem okoz gondot, függetlenül attól, hogy a magzati életről azért elég keveset tudni még a tudomány mai állása szerint is.


Ami valószínűsíthető, hogy egy alaphangulat, amiben várják és szeretik a leendő babát, az biztosan jó, függetlenül egy-egy ilyen ijedtségtő, és egy alapvetően negatív hozzáállás a babához meg nem tesz jót neki, azért mégis a születés, és az utána következő időszak az, ami döntően befolyással van a kicsi leendő életére.


Amúgy meg inkább az lehet rossz, ha valami traumán megy át az anya várandósan, pl. elveszíti egy közeli hozzátartozóját, depressziós lesz, ilyesmi.

Ha ennél "kisebb horderejű" dolog történik, nem hiszem, hogy bármi gond lenne.

Hiszen amikor megszületett már a gyereked, akkor is lesz olyan szitu, hogy lát Téged megijedni, ez normális, a reakcióidból megtanulja azt is, hogy hogyan lehet feldolgozni ezt, és még sok minden mást az életben...


Sok boldogságot!

2011. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia.SOkszor megijedtem én is sőt a mai napig.Akár filem,akár vezetéskor,ha vmi leesik stb. de szerencsére semi bajunk.16+4:D
2011. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én mindig nagyon nevetek rajta, hogy ha megijedek valamitől (amúgy is ijedősebb vagyok terhesen) a baba is óriásit ugrik a pocakomban.

32 hetes

2011. szept. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én úgy jártam kb. 33 hetesen,hogy éjjel a megszokott kis tv nézéses dög melegben (alvás helyett) berepült egy denevér hozzánk.Egyedül voltam,vagyis a nagyobb fiammal,aki szintén nagyon megijedt!

Anyukám párja rohant le (pár házzal odébb laknak) hogy kitessékelje a dögöt!

Nem kívánom senkinek azt az ijedtséget,majdnem szívbajt kaptam,főleg amikor közel jött hozzánk.(függöny alatt lapultunk a gyerekkel)

Hát a babám szó szerint eltáncolt a pocakomban egy egész estés balett elő adást,de amint Én lehiggadtam,Ő is lepihent!

Dokim szerint ez fizikai,vagy lelki problémát nem okozott,legfeljebb volt egy izgis szituban része!

Ennyi! :)

Boldog Babavárást!

39/1 hkm

2011. szept. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!