Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szuljek? Csaszarmetszes...

Hogyan szuljek? Csaszarmetszes/termeszetes szules?

Figyelt kérdés
Elso kisbabamat varom,29eves vagyok,nagyon felek a szulestol,hogy csinaljam h jo legyen a kisbabamnak,meg nekem is:s 24h kismama
2011. szept. 28. 10:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha jót akarsz a babádnak, akkor természetes szülés. Hidd el. Én is az első babámat várom, nekem sajnos eü. okok miatt császárom lesz, de bármit megadnék, hogy természetes úton szülhessek.

Akárki akármit is mondjon, a császárom jóval tovább fáj, mintha simán szülnél, ráadásul több a komplikáció lehetősége, hisz a második legnagyobb hasi műtétről beszélünk.

Ha hüvelyi úton szülsz, az egy múló fájdalom, néhány nap alatt helyrerázódsz, és sokkal kisebb az esélye a maradandó sérüléseknek, mint császárnál, ahol átvágják a teljes hasfalad, az inakat, idegeket, plusz a méhfalad - ezek gyógyulása sokkal tovább tart.

2011. szept. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
mármint: a császár jóval tovább fáj,
2011. szept. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia! Én simán szültem, pedig 4550 gr volt a kislányom. :) Igen, nagyon fájt, de azt az élményt senki sem veheti el tőled. Az érzés, ahogy bújik ki, aztán a büszkeség, hogy igenis megcsináltam (fájdalomcsillapító nélkül és fájáserősítőkkel). Mivel ez a "természetes" mód, így nem hinném, hogy ezzel rosszabb lenne a babádnak. Én is nagyon féltem, de ahogy beindult, minden félelmem elillant, de tényleg! És ahogy megszültél, a fájdalom is olyan, mintha nem is lett volna. (Főleg, mert akkor már a gyönyörű kisbabáddal foglalkozol :P) A császár, meg neked tuti rosszabb. Mert a sima szülés után kapsz egy varratot lent és kész, de a császár egy komoly műtét, ahol átvágják a hasfalad és a méhedet is. És az is tud utánna fájni. De ez az én véleményem, persze. És ne félj! Még én is élek, meg a többi megszült anyuka is :)

4 hós baba anyukája

2011. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Alapesetben a természetes szülésre szavaznék, főleg ha se neked, se a babádnak nincs egészségügyi gondja.

Nekem császárom volt, és hamar felépültem, és rosszabbra számítottam, DE: magamtól nem választottam volna ezt, sőt egy jó darabig nem is igazán tudtam megemészteni, hogy komplikáció miatt császároztak.

Ha minden rendben megy, akkor ne aggódj, élmény lesz ha meg tudod őt szülni!

2011. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat.Megprobalok helyesen donteni.Meg beszelem az orvosommal is,h szerinte hogyan legyen.A bal vesemben van egy pici ko is,olyan 5mm,meg van egy kis vese homokom,gondolom az nem akadalyoz a termeszetes szulesben.
2011. szept. 28. 11:08
 6/19 anonim ***** válasza:
sziasztok, bocsi de en sem vagyok vmi tajekozott ebben a kerdesben, ez valaszthato dolog??? En kulfoldon elek, itt vagyok kismama itt csak akkor csaszaroznak, ha elkerulhetetlen a dolog.
2011. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha mindkettőtöknek a legjobbat akarod, akkor egyértelmű, hogy természetes úton hozd világra( ha nincs semmi komplikáció ami indokolná a műtétet).


Kétszer szültem, természetes úton, könnyen, gyorsan regenerálódtam, a fájdalomra nem emlékszem, csak arra az eufórikus állapotra, amit sem előtte, sem utána soha át nem éltem. Ezt az élményt, ha csak egy lehetőség is van rá, minden anyának át kell élnie, ha már a természet megadta nekünk a hüvelyi szülés képességét.


Természetesen ez csak akkor érvényes, ha a szülésorvosod szerint is világra hozhatod hüvelyi úton, ha bármi veszélyeztetné a Te vagy a babád egészségét, akkor választandó a császármetszés( de csakis akkor és ne a félelem vigyen rá).

2011. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

én szerettem volna termszetes uton szülni,de sajnos nem jött össze...

viszont 1napig az intenziven feküdtem(mint minden csáaszáros) katéterrel, kiszolgáltatva mikor a nővérke jön kipucolni a vért alolad, csak a feneked emelheted fel és ő kimossa a nemi szerved...24órán keresztül fel sem lehetett ülni...a babáddal nem lehetsz együtt, 2x hozták fel a 24óra alatt.este 7 után reggel 9kor csak...gon dolhatod a fene megevett h mi lehet már, nem szopizik a baba, nekem mitöl indul majd be a tejem ha nem ér inger stbstb...aztán mikor végre másnap du lekerültem a gyerekágyra hozzá. a simán szült kismamák már szinte gond nélkül szaladgáltak a babáikkal,én(ill mi császárosok)meg alig éltünk. kb 3 hét után tudtam fájdalom nélkül mozogni rendesen...

hááát, baromira megéri császárral szülni...csak mert ád 1: félek a fájdalomtól, meg az ismeretlentől de nagyon (ahogy mindenki szerintem)

ád 2: ne menjek szét ott alul...(legnagyobb butaság, erre lettünk kitalálva, kis idővel minden helyreáll)

szóval ha tényleg nincs eü ok, akkor szerintem felejtsd el...

én ujra babát várok, s mivel 21hónap lesz a korkülönbség, n ugy érzem ujra császáros leszek...de előre utálom...persze a lényeg az egészséges csöppség,ami kárpótol mindenrét...

2011. szept. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
En is kulfoldon elek,itt nalunk a varosban meg lehet beszelni az orvossal,h hogyan akarok szulni.A csaszarnal,en is felek a katetertol,azt mondjak baromira faj,na meg az az inekcio a gerincbe.......hu
2011. szept. 28. 11:15
 10/19 anonim ***** válasza:

a katéter nekem nem fájt, nem kellemes de fájni nem fáj,mikor már fent van nem is érzed. a gerincszuri nem fáj.

maga a műtét nem fáj.

csak utána nagyon rossz...

2011. szept. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!