Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden esetben megjelenik az...

Minden esetben megjelenik az előtej?

Figyelt kérdés
36 hetes kismama vagyok és még nincs előtejem. Ugye ez nem befolyásolja, hogy a későbbiekben elegendő mennyiségű lesz-e a tejem?! Lehet kicsit értetlennek tűnök, de első baba és meg tudok őrülni, ha nem könyv szerint történnek a dolgok:)
2011. szept. 28. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
36 hetesen ilyesmin ne aggódj. Az előtej a születés utáni 3.-4. napig jelenhet meg, de van akinél akár 1 hétig is csúszik (és csak azután indul be rendesen a teje)
2011. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem jelent meg az előtej, de aztán rendesen tudtam szoptatni. Attól sem kell pánikba esni, ha szülés után csak pár nappal később "durran be" a melled.


Nekem is első baba, 8 hónapos most, én is szétidegeltem magam, ha valami nem "előírás szerint" történt. Viszont rájöttem, hogy mindenre van megoldás, a védőnő sokat segít, felesleges előre stresszelnem. Annyi olyan dolog jön elő óhatatlanul, ami bizonytalanná tesz, nem szabad mindent nagyítóval nézni.


A legjobb mondat, amit a védőnő ilyenkor mondogatott: "Jó, hogy utánaolvas, de a baba még nem tud olvasni, biztos azért nem így csinálja a dolgokat."


Ha meglesz a baba, persze figyelj oda rá nagyon, de adjon magabiztosságot, hogy ha szívből szereted őt, úgysem tudod visszafordíthatatlanul elrontani a dolgokat.


Sok sikert a szüléshez:)

2011. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Sokat segítenek a tapasztaltabb anyukák válaszai!:)
2011. szept. 28. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg ne izgulj, nem függ össze a kettő! Nekem hamar volt előtejem, kb a 24. héttől, aztán a 30. héten elmúlt és a 38. héten jelent meg újra. Első perctől tudtam szoptatni, sok tejem volt, és 3 hónap után elapadt. Nem volt semmi lelki tényező, akartam is szoptatni, de elment a tejem. Ennyi.

Nyugi, ne parázz rá, meg indul a tej, ha itt lesz az ideje! :)

2011. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne izgulj ezen!!! Nekem már a 20. héten megindult az előtej, de szülés után csak a 4. napon indult be a rendes termelés, most 9 hónapos a babám, még szopik, de már nincs sok tej. Ellenben a barátnőmnek terhesen egyáltalán nem volt előtejcsije, majd szülés után meg annyi lett, hogy még minden szoptatás után 100 ml-t le kellett fejnie, mert annyira tele volt. És még mindig szoptatja a majdnem 1 éves kisfiát.

Szóval nincs sok köze az előtej megjelenésének ahhoz, hogy fogsz-e tudni szoptatni, nyugi!

Boldog babavárást!

2011. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33hét körül volt mindkettővel.De egy barátnőmnek se volt, mégis tudtak szoptatni.
2011. szept. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sem volt egy csepp tejem sem a terhesség alatt, na, aztän annäl inkäbb :-)

Holnap lesz 6 hónapos a Kisfiam, és éjjel - nappal szopik nagy lelkesedéssel, a fagyasztó mär tele van, de még mindig rengeteg pluszt fejek le! A lényeg, hogy szoptass és fejj, ezek a kulcsfontossägú tevékenységek az első hetekben! Kicsit néha monoton, de majd meglätod, hogy megéri!

Jó babäzäst!

2011. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a praktikus tanácsokat és válaszokat:)
2011. szept. 29. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!