Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a 35. héten születne,...

Ha a 35. héten születne, lenne valami komoly baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

35 hetes kismami vagyok, és van egy olyan érzésem, hogy nem sokáig leszünk már 2in1 a babámmal... Megérzés. :S

Ha most születne meg, lehetne belőle valami komolyabb baja? Vagy ha valami baj lenne, akkor az inkább fejlődési rendellenesség lenne, ami akkor is fennállna, ha időben születik?

32 hetesen voltam UH-n, ott a következő dolgokat írták a papíromra:


"Egy magzat koponyavégű hosszfekvésben.

BPD: 81 mm

OFD: 102 mm

HC: 286 mm

AC: 274 mm

FL: 60 mm

Jó szívműködés, jó életjelenségek. Telt gyomor és hólyag, mko. norm. veseállomány.

Lepény a hátsó falon tapad, I-II fokban érett, átlagos mennyiségű magzatvíz.

Súlybecslés: 1780 gr."


Ekkor voltam 32+0.


Köszönöm a válaszokat!

/Egy aggódó 35+0 hkm/


2011. szept. 29. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy nem,tudom, hogy már várod,meg ilyenkor a terhesség már tényleg terhes,de a bébinek az a jó,minél tovább bent maradt.Szóval ne beszéld be magadnak, hogy már itt a "vég",mert szerintem sok minden fejben dől el, és a 35. hét az már nem olyan korai, de nem az a legjobb születési hét egy picúrnak.

A tüdő azért még fejlődik, és nem biztos, hogy tudna önállóan lélegezni.

Én 34 hétre szültem az ikreimet, kaptam tüdőérlelő szurit is,és mégis csak kellett egy kis légzéstámogatás.

Szóval ne türelmetlenkedj,még bírj ki vagy 3 hetet!

Ezt mondogasd magadnak,és hidd is el!!!!

Minden jót!

2011. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igyekszem elterelni a gondolataimat erről, az a 3 hét tudom, hogy nagyon sokat számít (főleg, hogy eü. okok miatt császáros leszek, és a 38. héten így is - úgy is különválunk), csak egyszerűen olyan rossz előérzetem van, amit képtelen vagyok legyűrni.

De remélem, hogy kitart még odabent egy darabig.

2011. szept. 29. 09:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak izgulsz. :)

Ekkora baba jó eséllyel később teljesen egészséges lehet, de szülés után lehetnek gondok, ahogy írták előttem, a tüdeje nem biztos, hogy megérett a kinti létre (sőt szinte biztos, hogy nem), oxigént kellene kapnia, inkubátorba kerülne, nagyon pici lenne.

De bármi megtörténhet, az is lehet, hogy olyan kis érettke (bár az előző uh adatokból nem ezt mondanám), hogy semmire nem lenne szüksége.

Minden szülés és baba más, az én fiam pl. 40. hétre 2800 grammal született, mégis szükség volt oxigénre (szerencsére nem sokáig). Barátnőm egy nappal előbb szült, pedig még 3 és fél hete lett volna hátra, 3300 volt a fia és szerencsére teljesen egészséges.

2011. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt ne kívánd hogy ilyenkor megszülessen. nekem 2350gal született 35 hetesen de a dokik visszavették 34 hétre mert azt mondták annyinak felel meg. Tüdőgyulladást kapott és 4 napig az inkubátorban volt a korán. Igaz nincs semmi baja Hála Istennek de azokat a napokat a legnagyobb ellenségemnek sem kívánom. Lelkileg hetekig nem jöttem helyre és még most is mindentől féltem betegesen pedig már 2 és fél éves. A te babád sem lenne nagyobb ha most születne Isten őrizz. Ezek nagyon fontos hetek, ilyenkor szedik fel a vasat a szervezetedből.
2011. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jajj, dehogy kívánom, hogy ilyen hamar kibújjon! Tényleg én örülnék a legjobban, ha ezt a hátralévő 3-3,5 hetet még odabent töltené. Próbálom elterelni a gondolataimat, most is zenét hallgattunk együtt (megnyugtató dalokat, babazenét, tengermorajlást, ilyesmit).

Lehet, hogy csak a magány ment az agyamra, a nap java részét teljesen egyedül töltöm itthon, anyós-após este hatig dolgoznak, párom csak kilenc körül ér haza, én meg többnyire ülök a gép előtt, horgolok, vagy filmeket nézek, olvasok.

Már beékelődött a feje, és egyre kevesebbet mocorog (de ha beindul, nem áll le vagy három órán át), de mivel csak hétfőn megyek dokihoz, ezért gőzöm sincs, hogy áll a méhszáj, vagy mi a helyzet a méhlepénnyel, vagy bármi.

Remélem, még kitart egy kicsit odabent.

2011. szept. 29. 11:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyira aranyos volt ez a 2in1, nekem nagyon tetszett. Szerintem sem fogsz hamarabb szülni a kelleténél, bár a megérzésekre érdemes odafigyelni, mert a belső hang sokkal többet elmondhat neked bármi másnál. Szerintem "beszéld" meg naponta a babáddal, hogy legalább a 38 hétig bent marad és szépen fejlődik, és akkor, de csak akkor bújhat ki leghamarabb, de ha szeretne tovább is bent maradhat.

Jó egészséget kívánok nektek

18 h km

2011. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden okés a leleteden, nem hiszem, hogy elöbb jönne! Csak nyugi! 37 hetes km
2011. okt. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!