Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a 4-es teszt? (nem...

Mi az a 4-es teszt? (nem tudom a pontos megnevezést) Mikor érdemes megcsináltatni?

Figyelt kérdés
2008. márc. 13. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Négymarkeres teszt

A Down-kór olyan kromoszóma rendellenesség, amely jellemző küllemmel járó értelmi fogyatékosságot okoz. Gyakorisága az anyai életkor előrehaladtával növekszik, így a 35 éves és e feletti várandósokban, hazánkban is mód van a magzat kromoszómavizsgálatára. A magzati sejtek nyerése (magzatvízvétel, illetve magzatburokboholy-vétel) azonban a várandósok 1-2%-ában terhességmegszakadást: spontán vetélést okozhat. Jelenleg a Down-kórosok döntő többségét a 35 éven aluli várandósok szülik, náluk a magzati kromoszómavizsgálatra nincs mód, mivel a Down-kór előfordulásának kockázata náluk elmarad a beavatkozás okozta spontán vetélés kockázatától.


A fejlett egészségügyi kultúrájú országokban ezért olyan anyai vérvizsgálatot vezettek be, amelynek segítségével életkortól függetlenül becsülhető a Down-kór előfordulásának kockázata. A 15-20. hetes várandósoktól levett vérminta vizsgálata alapján 90% körüli biztonsággal állapítható meg a Down-kór esetleges jelenléte. A vérvizsgálatot a világhíres angol Wolfson Intézet végzi, a quartett-teszt: - az alfa-fetoprotein (AFP), az egyik a női nemihormon (uestriol), a lepényhormon egyik frakciója (human choriogonin: HCG béta egysége) és az inhibin hormon szintjének megállapítása alapján. Az Angliába kiküldött vérminta vizsgálatának az eredménye néhány napon belül megérkezik.


28 hetes kismama

2008. márc. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennibe kerül és hol tudok utánanézni?
2008. márc. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az Integrált tesz.és az 25.000,- ft.
2008. márc. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsi, teszt:)
2008. márc. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Az illetékes helyen érdeklődj, nem csinálnak mindenhol, de igen drága , és többször kell menni vizsgálatra.

Én olvastam egy plakáton a nődokinál.

Gondold meg, hogy megéri-e ennyit áldozni rá, hisz a sima 16 hetes afp ha jó, akkor semmi baj:-)

(én ellene vagyok ennek a nagy afp hiedelemnek...)

2008. márc. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az első válaszoló vagyok amit még kérdeztél:

Az Integrált-Tesztet a Preventrend Kutató és Szolgáltató Kft. biztosítja az angol Wolfson Betegségmegelőzési Intézet, Magzati Diagnosztikai Központjával kialakított együttműködés keretében, a Genetikai Ártalmak Társadalmi Megelőzése Alapítvány szakmai felügyeletével.

Magzati Diagnosztikai Központ

1148 Budapest,

Bolgárkerék u. 3.

Tel.: +36 1 273-0794

Mobil: +36 20 772 5845

A teszt ára 25000 Ft


28 hetes kismama

2008. márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszolónak üzenem, hogy több helyen sem stimmel, amit ír:


A négyes tesztért nem kell "többször menni", csak egyszer, vérvételre és SOKKAL pontosabb és használhatóbb, mint az afp, ami se akkor nem ér semmit, ha rossz, se akkor, ha jó. Sok Down-kóros születik tök jó afp-vel (egy sima hüvelyi vérzéstől már magasabb az afp) és rengeteg kismamát beparáztatnak feleslegesen. Viszont egy igazán meggyőző (bőven 5 számjegyű) négyes teszt igen megnyugtató, és sokkal több beteg babát kiszűr, mint az afp


Istenhegyi géndiagnosztika amúgy.

2008. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!