Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz alatt jövedelem-kiegés...

Táppénz alatt jövedelem-kiegészítés miatt otthoni munkát vállalni? Megosztaná velem, hogy mit talált?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy táppénz alatt hivatalosan (legálisan) nem lehet munkát vállalni.-de mégis kíváncsi vagyok, hogy van e valaki köztetek aki tudott valamilyen munkát elvállalni táppénz kiegészítésére?
2011. okt. 22. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem baromi szerencsém van . Szalagvezetőként dolgoztam varrodában. El is jöttem táppénzre egyböl, mert komolyan mondom az már nem emberi idegzetnek való amit átt kelett élnem. Régen is vállaltam itthol javitásokat. Most, hogy megtudták, rengetegen jönnek megjavittatni amit eddig rakosgattak, mert szülés után ugysem lesz rá időm, gondolom. Ugyhogy nekem ez a kikapcsolódásom is, mert nagyon szeretek varrni.

2011. okt. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez tényleg jó:)) Mázlid van, és azt is csinálod amit szeretsz:)

Sajnos én nem tudok varrni:(


Boldog babavárást!

2011. okt. 22. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt ilyenben részem, de talán gondolkodhatom veled. Mekkora településen laksz? Milyen végzettséged van? Mihez értesz? Mit dolgoztál eddig? Hányadik hétben vagy?
2011. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

:)) köszi a segítséget.


Nagyközségben lakom (5000fő). Marketing és reklámügyintéző a végzettségem+kéz és lábápoló-műkörömépítő. Eddig adminisztratív munkatársként dolgoztam.

Gondolkodtam a műkörömépítéshez, de a vegyszerek, és a porok miatt ez sajnos nem jöhet szóba:(


Táppénzre szeretnék menni, mert nagyon nehezen jött össze a baba, és Utrogestant is kell szednem, így ha jövőhéten meghalljuk a kicsim szívhangját szerintem kiírattatom magam a 12. hét végéig. Amit táppénzként fogok kapni, ahhoz szeretnék egy kis plusz itthoni munkát végezni, de hogymilyen lehetőségek vannak azt nemtudom:((

2011. okt. 22. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Hm, igen, adná magát a körmözés... Hogy mennyire káros, ezt Te tudod felmérni. Én pl járok körmöshöz, de nincs műkörmöm, csak manikűröztetek, illetve néha lakk (utálom magamak reszelgetni). Persze, biztos vagyok benne, hogy nem lenne célszerű a terhességet végigkörmözni, de napi egy-két vendég?

Ha irodában jó vagy, talán lehetne gépelést vállalni, vagy szövegszerkesztést, fordítást, ha tudsz nyelvet, ilyesmi. Korrepetálás gyerekeknek?

Nem tudom, hogy feküdnöd kell-e ha nem, akkor talán kutyasétáltatás? Bérbe vasalás (ezt ülve is lehet)? (esetleg takarítás - ha pl. nem a fizikai megterhelés, hanem inkább a stressz kerülése miatt nem dolgozol.)

Remélem összejön valami, és ami a legfontosabb, jó egészséget Neked és a Babádnak!

2011. okt. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!