Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség előtt napi egy...

Terhesség előtt napi egy doboz cigit szívtam. Nem tudom teljesen letenni, napi 2 szálat még mindig szívok. Más is van így? /tudom, hogy helytelen, de nálam már ez is nagy eredmény/

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 11:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én egy- másfél dobozzal szívtam naponta. Mondhatni erősen függő voltam. Amíg próbálkoztunk, többször is nekifutottam, hogy leteszem- mondanom sem kell, nem sikerült. Aztán pozitív lett a tesztem, csökkentettem. Majd láttam petezsákot és letettem. Amikor rámjött a cigizhetnék, megnéztem az ultrahang képét a babakezdeményemnek, ha kellett újra és újra! Sikerült!

Próbáld ki, hátha neked is beválik.

10 hetes

2009. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem is 2szál volt egy ideig a terhesség alatt, majd 2doboz/napról, aztán sikerült nem szívni többet, kellett idő hozzá, de most már nem szívok, és jobban érzem magam, hogy sikerült letenni, még ha nem is azonnal.
2009. ápr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Haladás, az igaz. De ha már ennyire meg bírod állni, akkor az a 2 szál már nem sok hogy azt is letedd. Én is nagy bagós voltam, elment napi 1 doboz, de abbahagytam amint megtudtam hogy jön a baba. Hidd el hogy menni fog. gondolj a picurkára és sikerül. Sok sikert.
2009. ápr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
szia!! szerintem nálam nagyobb bagós nemigen volt a földön..és énis így voltam mint te, de amint láttam az uh-n a babómat 10 hetesen már az ta napi 1-2 szálat sem szívtam el, sőt rendesen rosszul voltam a cigitől...5 hónapos a kisfiam, most megint elszívok napi 4-5 szálat, de eddig egy szálat sem szívtam! főleg amíg szoptattam. sikerülni fog neked is teljesen leszokni, hidd el, énsem hittem volna magamról.
2009. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a terhesség előbb 7-8 évig napi 3 dobozzal is elszívtam. Terhesség alatt is cigiztem, igaz sokkal kevesebbet. Első hónapokban 1 dobozzal, aztán féllel, aztán 4-5 szál stb. Most 29 hetes vagyok és néha-néha rágyújtok. Napi 1-2 szál, de ez sem rendszeres. Sokan azt vallják azt sem jó ha egy nagy bagós leteszi a cigit a terhesség idejére, főleg ha hirtelen hagyja abba. Szerintem ettől a pár száltól nem lesz semmi baja, de több dobozzal naponta én sem mernék elszívni... Ha úgy érzed, hogy meg tudod csinálni, hogy gyújtasz rá akkor ne tedd, de ha idegbajt kapnál attól az 1-2 szál hiányától akkor inkább szívd el. Kérdezd meg az orvosod vagy a védőnőd, hogy mit gondol erről a cigi dologról. Biztos, hogy nem fog arra sarkallni, hogy szívd, de szerintem ez az 1-2 szál nem a világ.

Üdv. 29 hetes kismama

2009. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
7%

Én is dohányoztam elég keményen de nekem a lelkiismeretem nem engedné h rágyújtsak babásan.

Aki nem tudja megállni h ne cigizzen terhesen az sztm akaratgyenge.:(((

2009. ápr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyan így vagyok, és nem értem miért nem megy, hogy teljesen letegyem én is kb. 2 szálat elszívok egy nap. Én is tudom, hogy helytelen, de nem megy. Ha gondolod írhatsz privit is és beszélhetünk még erről.
2009. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem 1 dobozzal ment el 1 nap,attól a perctöl nem cigizem,hogy megtudtam a babát. Pedig nem terveztem őt,nem is akartam még jó ideig gyereket. Nem gondoltam volna,hogy ilyen hatással lesz rám,hogy egyszerüen nem tudok rágyújtani! =)
2009. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Sógornőmnek érdekes dolgot mondott a háziorvosa. terhessége előtt napi egy doboz cigit elszívott ő is. Amikor terhes lett, az mondta az orvos, hogy eszébe ne jusson egyik napról a másikra nullára csökkenteni a dohányzást, mert ez esetben a szervezete valamilyen méreganyagot kezd termelni ellenreakcióként, ami sokkal károsabb a babára nézve, mint napi 3-4 szál cigaretta. Neki ezt a mennyiséget engedélyezte is a szülésig, egészséges, 3,5 kg-os kislányuk született.
2009. ápr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jah nekem is mondta ezt munkatársam,de szerintem ez baromság. Ezt egy olyan találhatta ki aki egyszerüen nem tudta lerakni a cigit,és ezzel nyugtatta magát!!
2009. ápr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!