Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van összefüggés a terhesség...

Van összefüggés a terhesség alatt előforduló vérzés és az AFP eredmény között?

Figyelt kérdés
19 hetes vagyok és 12 hetesen vérzéssel kerültem kórházba. Azóta minden rendben van szerencsére, de az orvosom azt mondta, készüljek fel, hogy az AFP eredmény emiatt nem lesz jó és akkor a biztonság kedvéért magzatvíz mintavételt kell csinálni.(Az uh mindig tökéletes volt eddig.)A védőnő nem hallott ilyen összefüggésről. Segítsetek légyszives!
2008. ápr. 14. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam ilyenről.

Ha minden rendben azóta, és az uh is rendben van, ne félj.

És járj utána, mert a magzatvízvétel 4%-ban vetéléssel jár. Szerintem ha az uh rendben, megkímélheted magad e procedúrától, de természetesen ez a te döntésed.

(én 29 hetesen voltam vérzéssel kórházban, azót is minden rendben)

2008. ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remélem minden rendben lesz. 25-én lesz meg az eredmény. Már annyit aggódtunk a kis fütyisünkért, hogy nagyon szeretnék már ha semmi baj nem érne. A vetélés kockázata meg még 1%-nál is borasztó ilyesztő. És mindezt egy esetleg rossz, megbízhatatlan AFP eredmény miatt. Köszönöm a választ!
2008. ápr. 14. 18:57
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem nincs összefüggés nekem 0.71 afp miatt kellett volna magzatviz vétel de a babával minden rendben volt uh szerint nem vállaltam a kockázat miatt ezért kitalálta a genetikus hogy folt van a baba szivén voltam vele sziv uhn ott mondta a doki hogy semmi baja nincs foltot sem lát és szerinte nem is volt mert ha lett volna akkor nem mulik el 4 hét alatt/annyi telt el a két vizsgálat között/Erről ennyit ez csak azért volt szerintünk mert nem egyeztünk bele a magzatvizvételbe
2008. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én kétszer véreztem be a terhesség alatt, 16 és 19 hetesen. Az AFP-m jó lett, és az UH szerint is hála istennek minen rendben van! Én is sokat aggodalmaskodtam, aggodalmaskodok, 2X voltam 4D-n (20 és 31 hetesen), megnyugtató volt, hogy jól van a picikénk. Most 33 hetes vagyok, és már nagyon várom, hogy elteljen ez a néhány hét!

Ne aggódj, szerintem nincs összefüggésben a kettő!

Nagyon boldog babavárást kívánok!

2008. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ElofordulHAT, h egy esetleges verzes miatt fals eredmenyt ad az AFP.
2008. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen,van összefüggés.Én vérzés végett voltam anno kórházban,bentfekvésem alatt vették le az afp-t,amin a mom érték magasabb volt az átlagosnál,de a dokim már akkor mondta hogy nem kell aggódni,mert ez a vérzés végett lett magasabb.És valószínű úgy is volt,mert ez 2004ben volt.És a fiamnak a világon semmi baja nincs..
2008. ápr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!