Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem 12 hetéig szedtem...

Terhességem 12 hetéig szedtem az elevitet, és a magne b6-ot. De nagy keservesen tudtam csak lenyelni őket úgyhogy abba is hagytam, semmit nem szedek. Feltétlenül kell a terhesvitamin és a magne b6? A magne b6-ot a védőnőm mondta h szedjem.

Figyelt kérdés
Egyszerűen akkorák azok a gyógyszerek hogy képtelen vagyok lenyelni őket még darabokban is.Nem árt a babának ha nem szedek semmit?14+3 hetes kismami
2009. ápr. 29. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!


Ezután nem szükséges folyamatosan szedned valamilyen terhesvitamint , de jó lenne 1-2 szem hetenként. A magnézium , kálcium , cink, vas... később is jó szolgálatot tesz. Én a tabi dolgot úgy oldottam meg , hogy félbetörtem és kétrészletben vettem be. De nagyon sok kismami írja, hogy vannak olyan vitaminkészítmények is, amik ivólevek , és azt azok is tudják inni, akik a tabit nem szeretik. Asszem a hippNatal az 1ik ilyen , bár nem tudom pontosan a nevét! /Gyógyszertárban biztos szívesen segítenek /


1 kismami

2009. ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az Elevitet a 12. hétig kell szedni, a Magne B6-ot én nem szedtem, nekem senki nem javasolta.

Jobb, ha szeded a vitmint, mert kell a Babónak, főleg, ha esetleg nem egészségesen táplálkozol.

Én áttértem a Gravidára, heti 2-3 szemet szedek, így mind a kettőnknek jó.

2009. ápr. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A HIPP NATAL vitamint ajánlom!Ez folyadék!Én még egy kalmopyrint is 4 felé törve veszek be(néha attól is fuldoklok)!Én 2 naponta ittam meg belőle az előírt mennyiséget.
2009. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, én is pont így vagyok, minden gyógyszert csak kínok árán veszek be.Az elevetet én két naponta szedem, szerintem végig, a magnéziumot pedig feloldom teában.
2009. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Magnéziumot szedd, az nagyon kell, nem fogsz keményedni, nem lesznek fájásaid, a terhesvitamint sokan úgy gondolják elég csak a 12.hétig, hiszen addig fejlődik, de! jobb ha naponta beveszed, így neked is jobb lesz, mert a pici 12. hét után is belőled nyeri ki a neki fontos anyagokat, vitaminokat. plusz sokan legyeznek rá, de a folsav nem csak abban segít, hogy ne legyen idegcső záródási rendellenessége, de csökkenti a koraszülést, a későbbi rendellenességeke lehetőségét is.

[link] ez egy magneB6 ivóoldat, kérdezd meg a védőnődet, dokidat, és próbáld ki a Hipp lötyiét.

2009. ápr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem tudok lenyelni semilyen gyógyszert!Lehet az pici vagy nagy nem megy le!Nálam szerintem ez pszichés félelem(hiszti)!

Elevitet végig szedtem és most a második babámat várom és vele is végig fogom!Hogy hogyan? Két kanálal össze töröm és teszek bele pici vizet,össze keverem a kanálba és jó sok vizet iszok rá!Baromi rossz ize van de ha már ilyen gyagya vagyok valahogy be kell jutnia a babómhoz!:)

2009. ápr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!Nem vagy ezzel egyedül.Én is szedtem az elevitet,de alig bírtam lenyelni.Mikor elmentem UH-ra a dokim a femibiont javasolta.Elég drága,ez sem sokkal kisebb,mint az elevit,de mivel más a formája és nagyjából lapos is,és semilyen ízét nem érzem,én gond nélkül le tudom nyelni.Meg is lepődtem magamon.Ha gondolod próbáld ki,egyébként is most állítólag ez a magzatvédő vitaminok legjobja.Bár az ára is ott van.

Boldog babavárást!

2009. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!