Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 18 heti genetikai UH-on már...

A 18 heti genetikai UH-on már nem feltétlenül nézik az orrcsontot? Az Istenhegyin voltam és nem nézték, azt hittem, hogy fontos még ezen a héten is. Más is járt így?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is oda jártam. Mivel kértem, ránéztek, de mondták, hogy ilyenkor már nincs igazán jelentősége.
2011. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem nézik, mert ilyenkorra már azoknak a babááknak is kialakul akik betegek.

Pont ezért fontos a 12. heti vizsgálat, hoyg ne csússzon sokat, mert ha jól tudom a 14. hét körül elkezd csontosodni azoknak is akik betegek.

Ők persze attól még látják hoyg van, és rendben van ahogy húzogatják az UH fejet, de nincsen már jelentőssége.

2011. okt. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem nézték, és nem csak egy adatot mértek hanem kettőt is az orrcsonttal kapcsolatban. Mondjuk nekem down gyanús volt, lehet azért!
2011. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Azért nézik ilyenkor is még, mert a down kóros babáknak igaz hogy kialakul ekkorra, de 2,5 mm alatt szokott lenni a nagysága, míg az egészséges babáké ekkorra már 4-5 mm!

2011. okt. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én is azt gondoltam,hogy van különbség az egészséges és a beteg babák között. Megnyugtatóbb lett volna,ha kapok egy megfelelő adatot. Csak itthon vettem észre,hogy nem mérték,ha tudom Én is rákérdeztem volna:-(

A 12 heti UH rendben volt egyébként.

2011. okt. 19. 16:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Sehol nem mérik már a 18. héten.2 gyerekem van,az egyikkel az Istenhegyin,a másikkal a Magzati Diagnosztikai Központban csináltattam az integrált tesztet,illetve a genetikai UH vizsgálatokat.
2011. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyébként tudták volna mérni? Jó nem 18.héten, hanem 23.héten voltunk 4D-s ultrahangon, konkrétan a gerince illetve a háta látszott. Azt sem tudta megmondani mi a neme, van e arca, keze, lába egyáltalán, mert befordult teljesen és aludt.

Nem tudom a 18 hetesek befordulnak e a méhlepénybe, de el tudom képzelni és akkor nem látja az orrcsontját, hiszen az ultrahang nem világítja át a babát. Azért az ultrahangot limitálja a környezet.

2011. okt. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A 13.22-es vagyok,utolsó válaszolónak:persze,hogy látszik a babának mindene!Én ezért mentem "fizetős" helyre,mert ott mindent megtesznek,hogy a baba felébredjen,ha alszik,illetve kimozduljon a helyzetéből,ha nem megfelelő a vizsgálathoz.Konkrétan az én fiam is aludt,és kb.15-20 percet bíbelődött a doki,hogy maximálisan meg tudja nézni mindenét.Ezek a vizsgálatok nagyon fontosak,csak sajnos sok helyen(ami leginkább a nem privát helyekre jellemző) nemtörődöm módon vizsgálják a kismamákat.
2011. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2006-ban 12 ezer forintot fizettem ezért a vizsgálatért, magánrendelőben.

Egyébként meg tudod mindig úgy voltam vele, ne bibelődjön vele, se ingyen, se pénzért senki. Mert az anyaméhben sír is a pici, gondolom, amikor pénzért, anyuka kedvéért bibelődik rajta valaki és felkelti egy egyébként felesleges dolog miatt. Bőven elég ami látszik, nem kell felkelteni, bolygatni egy babát.

És én 36 évesen úgy rúgnám ..be, aki nekiáll bibelődni, ha én alszom, hogy lássa az orrcsontomat, amit 6 héttel korábban már látott, egyáltalán minek, hátha vissza fejlődőtt?

De megnyugtatlak, egyébként nem törödőm orvoshoz jártam, ingyen és egészségesek a babáim. És volt aki pénzért járt orvoshoz és beteg lett a baba. Nem sok összefüggés van a kettő között. Csupán alapvető fizikai törvényszerűség.

2011. okt. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
A 15.24-es vagyok.Tudod,nálam nem "anyuka" kedvéért bíbelődött,hanem mert elmúltam már 35 éves(a 2.babánál)és a Down kockázat 1:120 volt....
2011. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!