Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi időn belül kell elmúlni...

Mennyi időn belül kell elmúlnia a barna folyásnak?

Figyelt kérdés
Tegnap este észrevettem,hogy barna folyásom van (nem görcsöltem,nem voltam rosszul,tehát semmi bajom nem volt)el is mentem rögtön a nőgyógyászomhoz és ő felírt nekem Utrogestant 3X2-t...a baba rendbe van,van szívhang is,azt mondja,hogy nem olyan vészes a bevérzés sem (nem is a babától jön a vérzés)...tegnap óta,hogy szedem ezt a gyógyszert annyira szédülök,hogy az már néha elviselhetetlen..ez normális? mennyi időn belül múlik el a barnázás,ha szedem ezt a gyógyszert?nagyon aggódom,nem akarom,hogy elmenjen a baba
2011. okt. 7. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyógyszered lehetséges mellékhatása a szédülés, de az áll lent, hogy ha nagyon erős, akkor fordulj a dokihoz.

Én ezt tenném. Hívd fel, vagy keresd meg mihamarabb, mondd el neki, hogy érzed magad, és majd ő eldönti, mi a további teendő.


Legjobbakat!


4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer az Utrogestan 100 mg hüvelykapszula is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek

A készítmény földimogyoró olaj és lecitin tartalma miatt túlérzékenységi reakció (anafilaxiás sokk, csalánkiütés) jelentkezhet.

A különböző klinikai vizsgálatok során nem tapasztaltak helyi érzékenységre utaló tüneteket (fehér folyás, viszketés, irritáció) és az előírt adagolás mellett nem tapasztaltak más általános mellékhatásra (szédülés, álmosság) utaló tünetet sem.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

2011. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a lágy kapszulát szeded, ott az alábbi van a leírásban, de a lényeg szerintem ugyanaz...

első


4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer az Utrogestan 100 mg lágy kapszula is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. A gyakran megfigyelt nemkívánatos hatás közül sok dózisfüggő. A nemkívánatos hatások súlyossága és gyakorisága a folyamatos kezelés során általában mérséklődik.

A mellékhatások gyakoriság-kategóriái:

Nagyon gyakori: 10 közül legalább 1 betegen jelentkező mellékhatások

Gyakori: 100 közül legalább egy, azonban 10 közül egynél kevesebb betegen jelentkező mellékhatások

Nem gyakori: 1 000 közül legalább egy, azonban 100 közül egynél kevesebb betegen jelentkező mellékhatások

Ritka: 10 000 közül legalább egy, azonban 1000 közül egynél kevesebb betegen jelentkező mellékhatások

Nagyon ritka: 10 000 közül egynél kevesebb betegen jelentkező mellékhatások, (illetve nem ismert, a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg)

Emésztőrendszeri betegségek és tünetek

Nagyon ritka: hányinger

Idegrendszeri betegségek és tünetek, valamint pszichiátriai kórképek

Nagyon ritka: aluszékonyság, átmeneti szédülés, rossz közérzet (a gyógyszer bevétele után 1-3 órával jelentkezhet); fejfájás

A nemi szervekkel és az emlőkkel kapcsolatos betegségek és tünetek

Nagyon ritka: emlőfeszülés, a ciklus lerövidülése vagy áttöréses vérzés

Egyéb:

Nagyon ritka: nem súlyos és visszafordítható májkárosodás (terhességi epepangásos sárgasághoz hasonló), főként a terhesség alatt, látászavarok, túlérzékenységi reakciók.

A készítmény földimogyoró olaj és lecitin tartalma miatt túlérzékenységi reakció (anafilaxiás sokk, csalánkiütés) jelentkezhet.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

2011. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de a barna folyásnak mikor kell elmúlnia? mi az az idő amin belül,ha elmúlik,akkor nincs baj?
2011. okt. 7. 12:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt is a dokitól kell(ett volna) megkérdezned.

Magán orvos? Akkor hívd fel, vagy küldj e-mailt/sms-t.

Ha SZTK, én akkor is betelefonálnék, esetleg megmondják a doktorod rendelési idejét, és akkor tőle magától tudod megkérdezni, vagy egy másik orvostól.


Szerintem azért csináld meg mindenképp, hogy megnyugodjál! Az a legfontosabb szerintem a babának és Neked is! És pihenj sokat!

2011. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a dokim csak csütörtökönként rendel az SZTK-ban...
2011. okt. 7. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor telefonon az SZTK és az épp aktuálisan rendelő nőgyógyásznak tedd fel a kérdésed...
2011. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!