Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kimaradt a nyaki redő...

Ha kimaradt a nyaki redő mérés (félreértés következtében) és már 14hetes vagyok, akkor nem fogják tudni megállapitani mekkora a kockázata a dawn kórnak? és ebből lehet késöbb az orvosnak problémája a birósággal?

Figyelt kérdés
elkerülhető lett volna ha időben kimutatják?
2009. ápr. 29. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
De, van másik vizsgálat is, amit 16 hetesen végeznek, az AFP-vizsgálat. Ha bizonytalan vagy vagy félsz a kockázattól, szerintem kérj beutalót genetikai vizsgálatra, ott jobban "értenek" a kockázatok kiszűréséhez.
2009. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi arra kaptam is beutalót.csak nagyon nekem esett az orvos....
2009. ápr. 29. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:

A nyaki redő mérés sem ad még csak megközelítő eredményt sem!!! Nagyon durva eltérések mellett is születnek teljesen egészséges babák, és fordítva. A nyaki redő csak egy a sok-sok gyanújel közül.

Nem értem, az orvosod rád haragszik, mert elmaradt ez a vizsgálat? Mi van akkor, ha az anyukát mondjuk egyáltalán nem érdekli, hogy Downos-e a babája,mert mindenképpen megszüli?(Ismerek ilyen családot) Akkor nála teljesen felesleges a Down szűrés!

2009. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi:)ilyesmi volt nálunk is a helyzet.elhivott egy kombinált tesztre,de azt nem tette hozzá hogy a redőket is akkor fogja megszámolni...na szépen összehoztuk.köszi a megnyugtatást,remélem nem lesz beteg,

bár azok is cukik néha:)

2009. ápr. 29. 13:08
 5/5 anonim válasza:
szia az orvosok nekem se csináltak down_kor szűrést csak afp-n voltam,én is nagyon nyugtalan voltam ez miatt de azt monndták az afp-m jo ne stresszeljek
2009. ápr. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!