Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13+2 hetes terhes vagyok. A...

13+2 hetes terhes vagyok. A jövő héten elutazunk Egyiptomba két hétre. Egy kicsit félek az ott elkapható hasmenéstől. Ha elkapom akkor segít egy homeopátiás gyógyszer?

Figyelt kérdés
A helyi gyógyszert nem merném bevenni! Vagy mivel próbáljam meg elkerülni?
2009. ápr. 29. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem iszol csak palackos vizet és mindent jól megmosol amit megeszel, akkor nem lesz gond. Én úgy tudom, hogy a normaflore-t lehet terhesen is szedni. Ha szállodába mentek, ott nem kell félni ilyen dolgoktól, mert nagyon odafigyelnek.
2009. ápr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem akarlak elkeseríteni, mi Tunéziában voltunk és kb. 3 napig ment a hasam, de az itthoni gyógyszerek semmit sem értek így kénytelen voltam ottanit venni, és érdekes módon már az első szemnek érezhető volt a hatása. Homeopátiás gyógyszert nem próbáltam akkoriban még nem nagyon hallottunk ilyenekről.
2009. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A mi gyogyszereinket az ottani bacik kirohogik, nekem sem segitettek, csak az ottaniak. Normaflort viszont vigyel, az legalabb helyrerakja a belflorakat. Csak palackos vizet igyal, a gyumolcsoket inkabb hanyagold, mert nem tudod milyen vizben mostak meg oket. A homeos bogyot meg szedd, artani nem fog.
2009. ápr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én sok helyen jártam a világban és sehol nem lett baja a gyomromnak, csak Egyiptomban. Nem ettünk sehol, csak étteremben, és amit a hotelban felszolgáltak. Csak jól lezárt, boltban vett, palackozott vizet ittunk. (Az utcán árult vizeknél nézzétek meg, eredeti-e a kupak rögzítettsége. Eleinte próbáltunk alkohollal fertőtleníteni, ami más országokban bejött, itt nem. Ez persze várandósan nem lehetséges. Legyen nálad elég gyógyszer, de egyeztess itthon, mit vehetsz be, mit nem. Én szedtem helyi gyógyszert is, de babásan nem merném bevenni. (Mázlink volt, mert az idegenvezetőnk bátyja orvos volt.) Gyümölcsökkel óvatosan. Azt hiszem ott a helyi fűszereket sem bírta a gyomrom, nem volt hozzá szokva.

Azért ne ijedj meg, csak készülj fej! ; ) Jó nyaralást!

2009. ápr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is sok helyen voltam, de az egyiptomi hasmenésem a vége fele jött és 4 hétig tartott. Már majdnem elmentem székletet vizsgáltatni. Nekem a Smecta a csodaszer, ez hatott a virusos hasmenésemnél is a 12. hét környékén, mikor 2 óránként jártam wc-re. Azért én kikerdeznék egy gyógyszerészt itthon, ők nagyon toppon vannak ilyen témákban... nagy gyógyszertárba menj, pl. ami ügyeletes, ott értenek hozzá. Pl. nekem a vörösvári úti szokott nagyon jó tanácsokat adni.


Mindenképp vigyél lázcsillapítót, sajnos az akkori párom nagyon megszenvedett már az elején. A baba miatt nem lehetsz lázas, hőemelkedés még nem baj. Ne végy a szádba semmit, ásványvizzel moss fogat, csak a szállodában egyél, igyál (csak palackozottat), tejjel és sajttal óvatosan - esetleg kérdezz rá, h házi v pasztőrözött? Jobb helyeken nem lehet gond ez sztem. Mindezek ellenére én igy is kifogtam, de ez lehet egyéni is. Szerintem úszás közben nyeltem vizet. Gyümölccsel vigyázz és legyél nagyon körültekintő, készülj fel és tuti klassz lesz.


Jó pihenést!

2009. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!

Próbálok majd óvatosan étkezni, bízom benne, hogy tényleg nem lesz baj.

Tavaly is voltunk, sőt ugyanebben a szállodában, akkor nem volt semmi, bár a pálinka ami nálunk volt az reggelente fertötlenitett! :-)

Most ezt azért kihagyom, majd szedem a homeos bogyokat! :-)


Jó babavárást mindenkinek!

2009. ápr. 30. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!