Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok baba megy inkubatorba?...

Sok baba megy inkubatorba? Hany szazalek? Ugy hallottam 50. nem akarom elhinni, anyosom mondta, hogy "normalis, attol meg nincs baj"

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 17:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

ha koraszülött inkuba teszik (én kisfiam is volt), állítólag a szülések 10%-a koraszülés....hát számold ki:)

De persze vannak olyan babák akik nem korababák mégis valami miatt be kell tenni őket, amikor mi voltunk akkor is volt több mint 3 kilós baba inkuban....

Egyébként nem olyan félelmetes dolog ez nem azt jelenti fogyatékos az a gyerek aki inkubátorban volt:)

Az én gyerekem pl zseni lett:)de hát ez is ritka:)ja és nem túlzás!

2011. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Abban a kórházban, ahol én szültem, a szülés után csak pár percig maradhatott velem a baba, aztán két órára betették inkubátorba, hogy melegedjen, engem meg kitoltak "megfigyelésre" a folyosóra. Sajnos ott ez a rend. A két óra elteltével megkaphattam a babám és innentől végig együtt lehettünk, de ezt a szülést követő két órát ebben a kórházban MINDEN baba az inkubátorban tölti. Semmi bajuk tőle. Más kérdés, hogy sokkal jobb lett volna mindkettőnknek, ha maradhat a pocimon.:(
2011. okt. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém időre született, makk egészségesen, de 2 órára betették, mert nagyon fázott. Amúgy semmi baja nem volt.
2011. okt. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sok baba megy inkubátorba, és attól még nincs komoly baja.

Igaz az én lányom majdnem 4 kg volt, voltak gondok, szerencsére már jól van, semmi baja és 20 hónapos.

2011. okt. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én szültem, ott is minden babát betették egy-két órára, a normál testhő elérése miatt. Semmi bajuk nem volt. Engem odatolt mellé a férjem és együtt gyönyörködtünk benne. :)
2011. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én szültem ott is minden babát 2 órára beteszik az inkubátorba születés után.
2011. okt. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem autóbalesetem volt és úgy császároztak meg.

Lányom első nap inkubátorban volt. Nem azért, mert baja lett vagy beteg volt, szimplán megfigyelésen volt.

Engem összevarrtak, közben gipszeltek, etc...


Második nap már együtt voltunk, de akkor sem non-stop, pedig a kórház bababarát volt.

Ráadásul 2 kórteremmel arrébb fertőzés volt, így kb. 9 baba került át egyből a koraszülött osztályra.

Szerencsére a lányom nem kapta el. 4 nap után hazajöhettünk. Minden rendben volt, leszámítva a gipszeket és a nem éppen kellemes élményeket...

2011. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is volt inkubátorban, mert besárgult és kék fény kellett neki. Ma már egészséges 20 hós csajszi.
2011. okt. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is úgy tudom, ahog itt irták sokan, hogy melegedés céljából beteszik születésük után a babákat 1-2órára, de ez nem azt jelenti, hogy bajuk van. Én mikor szültem 2órát együtt voltunk a bebugyolált babával, de utána ment inkubátorba ő is. Mint minden baba. Utána vele voltak gondok, sokat voltunk a csecsemőosztályon ott lehettem vele. Sok babucit láttam, akit születése után hoztak be, és egyből inkubátor - némelyik tiszta lila volt úgy fázott! :) Jól megmelgedtek és vették is ki őket, ne úgy képzeld el, hogy mindenféle cső lóg belőlük mint pl a koraszülöttekből. Nekik még akkor indul be a hőháztartásuk és minden más egyéb- szóval tényleg csak a melegedés miatt kerülnek inkubátorba.
2011. okt. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak nagyon nem tetszett, hogy kilakoltatták, a gyerekorvos azt javasolta, hogy kicsit pihiztetik inkubátorban, állítólag édesen szuszogott, és szeretik a kicsik, mert állandó meleg meg ahogy a gép zúg a monoton zaj a régi időkre emlékezteti.

Szobatársnőm babája az első napot végig üvöltötte(tejjel átment a hashajó amit kapott), és éjjelre betették a kicsit inkubátorba, hogy a bébi is a mama is pihenhessen.

2011. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!