Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megrövidült méhnyak? Akinek...

Megrövidült méhnyak? Akinek volt hasonló, írna nekem?

Figyelt kérdés
Nem tudtam mit jelent a papíromon ez a kifejezés: VV:C:2000. De aztán utánaolvasgattam a neten, és a megrövidült ményhakat jelenti. Ma voltam orvosnál, mondta is, hogy kicsit meg van rövidülve, de pár éve volt egy méhnyakszájkimetszésem, azt mondta lehet azmiatt van. Kérdzete, hogy szoktam e görcsölni. Mondtam, hogy nem. És mást nem is mondott. Amúgy keményedni se nagyon szoktam, vagyis azt se tudom, hogy milyen az igazából. Volt már olyan érzésem, mintha nehezedne a pocim, de nem mondanám, hogy túlzott kellemetlen lett volna, meg nem is tartott számottevő ideig. De ezt el is felejtettem megemlíteni az orvosnak! A kérdésem, hogy ez az eredmény szerintetek még jónak számít? Akinek volt hasonló, mit mondtak? Nemi életet lehet ugyanúgy élni? Uszodába mehetek? Amúgy nem dolgozom, csak itthon szoktam tenni venni. 25hkm
2011. okt. 11. 15:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Nemi életet lehet ugyanúgy élni? Uszodába mehetek?


E kérdéseket mindenképp tedd fel a nődokinak! Szerintem igen, de nem vagyok orvos!!

Egyébként annyit jelent, a megrövidült méhnyak, hogy a babát tartó külső-belső méhszáj között (már) kisebb a távolság, egymásra kezdenek "simulni". Ez a terhesség végére szokott kialakulni, főként a baba méretei miatt, de ha nem nyílsz kifelé, tulképp nagy galibát nem okoz.

Keményedést legelőször úgy majd a 30. hét után tapasztalhatsz, tulajdonképpen a méh "gyakrorol" a szülésre.

Kísérheti enyhe mensis görcs és akkor érzed hogy befeszül a hasid, de magától is befeszülhet. Az a lényeg hogy 1-2 perc alatt oldódjon. Ha nagyon fáj, az gond. De kérd meg nyugodtan a dokid, hogy mondjon erről neked még infokat! Azért van ott!

2011. okt. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!